Суперкомп’ютер nrel kestrel отримає неанонсовані прискорювачі nvidia a100next

28

Помітна частина недавно анонсованих проектів hpc-систем c заявленою продуктивністю від десятків петафлопс базується на використанні процесорів amd epyc і прискорювачів instinct, проте nrel зупинила свій вибір на intel xeon sapphire rapids і прийдешніх прискорювачах nvidia a100next. Останні ще не анонсовані, але і 44-пфлопс машина під назвою kestrel повинна вступити в дію лише в 2023 році.

Найімовірніше, нові прискорювачі будуть представлені nvidia в наступному році, що непогано узгоджується з планами компанії по випуску нових рішень кожні два роки. На жаль, точних технічних даних, що відносяться до nvidia a100next поки немає. Можна лише обережно припустити, що наступна ітерація прискорювачів отримає більш тонкий техпроцес 5-нм класу, і подвоїть число обчислювальних блоків завдяки переходу на чиплетную компоновку, наприклад, з чотирьох кристалів по 25 млрд транзисторів.

Суперкомп’ютер eagle. Фото: nrel

Причини, через які nrel вирішила використовувати процесори sapphire rapids не зовсім зрозумілі. І хоча цей заклад історично тяжів до cpu intel-поточний суперкомп’ютер eagle продуктивністю 8 пфлопс побудований на базі intel xeon skylake-sp і майже позбавлений прискорювачів, — у nvidia будуть власні процесори grace, вихід яких намічений на 2023 рік. Можливо, таке рішення прийнято, щоб уникнути проблем з поставками cpu nvidia. До того ж процесори intel підтримують avx-512, причому в sapphire rapids є підтримка нових форматів (avx-512 fp16) і розширення для матричних обчислень intel amx.

Основою ж нової системи kestrel стане платформа hpe cray ex з інтерконектом hpe slingshot і сгд cray clusterstor e1000 загальною ємністю понад 75 пбайт. Що стосується охолодження, то kestrel, як і його попередники, буде використовувати сжо з «гарячим» теплоносієм. Це дозволить досягти високої енергоефективності-середній коефіцієнт pue нового суперкомп’ютера складе приблизно 1,036. Для організації, що займається пошуком ефективних і чистих джерел енергії такий підхід виглядає більш ніж обгрунтовано.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.