The washington post: наші діти зіткнуться з потроєною кількістю кліматичних проблем

17

Серйозність зміни клімату — це не порожня балаканина,, і завдяки новим науковим даним, отриманим в ході недавнього дослідження, вплив, який воно матиме на сучасних дітей, набагато серйозніше, ніж багато хто думає. У майбутньому 2021 році людство зіткнеться з незліченними проблемами. Бідність, бездомність, недовіра до вакцин, агресивні світові лідери і багато іншого — просто дивно, що нам вдається прожити кожен день так, щоб все не завалилося в один момент.

Серед усього, що відбувається у світі, однією з найгостріших проблем є кліматична криза. На землі стає все тепліше, стихійні лиха відбуваються все частіше, і занадто мало робиться для того, щоб це зупинити. Тільки в цьому році наслідки зміни клімату були воістину небаченого масштабу. Були зафіксовані рекордно сильна спека, лісові пожежі безпрецедентного масштабу і руйнівні урагани. Все це вже сьогодні викликає серйозні проблеми, і, на жаль, для молодих поколінь ситуація буде тільки погіршуватися.

Сама думка про погіршення клімату не така вже й нова. Проте дослідження, опубліковане на сайті science.org (про нього повідомила газета the washington post), наочно показало, наскільки небезпечним буде погіршення клімату з роками. На самому примітивному рівні, дослідження розглядає сучасних 6-річних дітей, робить припущення, що планета буде продовжувати нагріватися в тому ж темпі, і на основі отриманих даних оцінює, наскільки погіршиться клімат. Як і слід було очікувати, цифри виходять не дуже оптимістичними. Більш того, вони вкрай насторожують. Як пояснює провідний автор дослідження вім тьєрі, мова йде про»нерівність поколінь».

Наскільки погіршиться ситуація? сьогоднішнім шестирічним дітям протягом життя, доведеться пережити в 2 рази більше лісових пожеж, ніж переживає наше покоління в даний час. Вони також зіткнуться з 1,7-кратним збільшенням кількості тропічних циклонів, на додаток до 3,4-кратного збільшення кількості повеней на річках. Крім того, вони будуть відчувати гостру нестачу води, включаючи 2,3-кратне збільшення числа посух і 2,5-кратне збільшення кількості неврожаїв. Всі ці цифри порівнюються з тими, хто народився в 1960-х роках — різниця в 50 років для таких значно погіршилися умов. У підсумку діти стикаються приблизно в 3 рази з більшою кількістю кліматичних катастроф, ніж дорослі, що народилися в 60-і роки, і приблизно в 5 разів більше, ніж ті, хто народився 150 років тому.

Якщо ми не хочемо, щоб наші діти жили на такій несприятливій і небезпечній планеті, сучасні дорослі повинні працювати разом і знайти реальні рішення. Як каже тьєрі: «молоді люди знаходяться під ударом наслідків кліматичної кризи, але не в змозі приймати самостійні рішення. У той час як люди, які можуть змінити ситуацію, самі не зіткнуться з її наслідками». Це завжди було суворою реальністю для молодих поколінь і, на жаль, люди, що знаходяться при владі, все ще не роблять достатньо зусиль, щоб вивести нашу планету з цієї руйнівної траєкторії.

Ми живемо на тріщинах земної кори нашої планети — «плитах», які розсуваються, стикаються, перемелюються один з одним і навіть опускаються одна під іншу, викликаючи сильні землетруси, виверження вулканів, пожежі повені і цунамі.

Чи стане подібне дослідження тим стусаном під зад, який необхідний людям, щоб змінити своє ставлення до зміни клімату? може бути, і не відразу, але переказ гласності цього похмурого майбутнього і роз’яснення того, наскільки поганими можуть стати події, — це крок у цьому напрямку. Якщо достатньо людей приймуть це питання близько до серця, внесуть свої власні зміни або звернуться до можновладців з проханням зробити те ж саме, це допоможе поліпшити ситуацію. Ще є час, щоб створити безпечне і мирне майбутнє для майбутніх поколінь, але цей час стрімко йде з кожним днем.