Три компанії утримують більше 80% ринку процесорів для планшетів-з великим відривом лідирує apple

12

Компанія strategy analytics вивчила розстановку сил на світовому ринку процесорів для планшетних комп’ютерів. За оцінками, у другому кварталі нинішнього року відвантаження таких чіпів у грошовому вираженні піднялися на 17% порівняно з другою чвертю 2020-го.

Обсяг галузі досяг $737 млн. Настільки значне зростання поставок пояснюється зростаючим попитом на планшети в умовах пандемії: споживачі по всьому світу почали купувати такі гаджети для розваг і роботи в інтернеті.

Найбільшим гравцем глобального ринку процесорів для планшетів є apple з часткою близько 58% в грошовому вираженні. На другому місці знаходиться intel з 14 %, а замикає трійку qualcomm з результатом на рівні 10 %.

Таким чином, три названі компанії спільно контролюють 82% глобального ринку. Всі інші постачальники чіпів спільно зайняли 18% галузі.

Strategy analytics

Якщо ж розглядати ринок в штучному вираженні, то відвантаження процесорів для планшетів у другому кварталі скоротилися на 8% в порівнянні з тим же періодом 2020-го. При цьому порівняно з другою чвертю 2019-го зафіксовано 23-відсоткове зростання.