Триповерхова компактна материнська плата asus rog strix z690 — i mini-itx здалася на фото

12

.фотографії компактної материнської плати asus rog strix z690-i mini-itx, призначеної для нових процесорів intel alder lake, опублікував портал videocardz. Новинка на новому чіпсеті intel z690, як і актуальна модель на базі intel z590, судячи з усього, буде орієнтована на пк-ентузіастів, які люблять компактні рішення.

Videocardz

Asus rog strix z690 — i mini-itx має підтримку оперативної пам’яті нового стандарту ddr5 і нового інтерфейсу pcie 5.0. Плата має два слоти для установки модулів оперативної пам’яті, а також вельми незвичайною додатковою платою з радіатором, розташовану в місці, де повинен знаходитися роз’єм m. 2 для nvme-накопичувача.

Цей додатковий модуль, який насправді складається з двох плат, підключається до материнської плати за допомогою пропрієтарного роз’єму і служить в якості майданчика для установки відразу двох nvme-накопичувачів (по одному на кажой платі), а також, судячи з усього, містить елементи вбудованої звукової підсистеми і різні коннектори, в тому числі для додаткових вентиляторів. Подібне рішення asus застосовує в моделі материнської плати rog strix z590-i gaming wifi, але там воно складається з однієї плати.

Реліз материнських плат на базі чіпсета intel z690 очікується 4 листопада. Згідно з наявною інформацією, в той же день в продаж надійдуть і нові процесори intel core 12-го покоління. Зовсім недавно материнська плата asus rog strix z690-i mini-itx засвітилася в базі даних деяких європейських ритейлерів. Один з них оцінив новіку в 360 євро, інший — в 451 євро (без податків).