цікаві факти про тварин

12-14-2016

 Хочу порекомендувати Вам сайт, де Ви сможете прочитати цікаві факти про тварин .

Виявляється білка відмінний будівельник!

Як вона спритно влаштовує своє гніздо, яке, до речі, називають — гайно! Звірятко сплітає гніздечко з тонких гілочок, спритно працюючи передніми лапками. Робить вона це дуже акуратно. Спочатку складає прутик до прутику, а потім щільно притискає їх один до одного.

Після цього хлопотунья загинає кінці прутиків і сплітає їх у велику кулю з бічними отворами для входу. Гайно, як правило, для безпеки має два отвори. У морозні дні господиня щільно затикає їх мохом. До зими білочка утеплює гніздо м’якою шерстю, пухом, листям і пір’ям птахів. У такому гнізді навіть у холоднечу тепло. У білки зазвичай декілька таких будиночків: для дитинчат, для сну і щоб ховатися від негоди.

Морозні дні звір любить проводити в своєму гнізді. Вона, як ковдрою, вкривається своїм пухнастим хвостом і солодко спить. Про якогось лісового звірка кажуть: «Кого завгодно проведе»? Ну, звичайно, про лиса!

Від природи у неї досить короткі, тонкі, навіть витончені лапки, не пристосовані до тривалого бігу. Тому лисиця і змушена брати здобич завдяки своїй хитрості і спеціальним прийомам. Шахрайка легко обманює довірливих птахів, звірів і навіть людей. Взимку найчастіше лисичка полює на мишей-полівок. Як цікаво вона це робить! Якщо руда хитрунья, відчує мишачий запах, в якомусь місці, то дуже тихо підкрадається до нього, а потім підстрибує і б’є об землю своїми лапками.Почувши гучні звуки і не розуміючи, в чому справа, налякані миші, з великим жахом вистрибують з нірки. А плутовке тільки це і треба! Мишам дуже важко врятуватися від хитрої лисиці і її гострих зубів. Є ще одна хитрість — лисиця може годинами лежати перед ніркою своєї жертви, спритно прикинувшись мертвою. Миші, повіривши в те, що лисиця мертва, втрачають пильність і легко попадаються на цю хитрість. Як батьки проявляють турботу про маленьких волчатах? Навіть не віриться, що вовки – дбайливі батьки! Кількість народжених вовченят, може бути від 5 до 8, але буває і 12. Тому однієї матері з таким виводком важко впоратися. Вовк завжди допомагає вовчиці виховувати малюків. Він ходить на полювання, приносить здобич для всієї родини. Вовчиця ж пильно стежить за дітьми, при найменших ознаках небезпеки переносить їх в інше місце, більш надійне і спокійне. Іноді виховувати і годувати вовченят допомагають молоді вовки. У вовчій зграї можуть бути ясла, нянечками у яких «працюють» однорічні вовки. Вони грають з малюками і вчать їх полювати. Чим і як живиться ведмідь? Так, практично всім. З рослин любить: горіхи, жолуді, гриби, малину, чорницю, лохину, брусницю, ягоди горобини та калини.

Не відмовиться від пташенят, маленьких звіряток, мурах і, звичайно, риби. А вже якщо дуже голодна, то може напасти навіть на лося. Цікаво ведмідь полює за мурахами. Засуне свою мову в мурашник і чекає, коли мурахи обліплять його. Усіх скопом і проковтує. Топтигін завзятий рибалка і може сидіти годинами на березі річки. Лапа при цьому піднята в очікуванні риби. Як тільки мишко помітить рибу, спритно і влучно б’є її сильною лапою, витягує з води і бенкетує. А як же мед? Знайде сластьона в дуплі дерева бджолине поселення, запустить в нього свою лапу, витягне солодкі стільники і весь мед з’їсть. Бджолині укуси ведмедю зовсім дарма. Від гострих жал розлючених комах ведмедика рятує товста шуба. Для чого диким свиням бруд? Нерідко людини, який швидко брудниться, ходить у брудному одязі і не любить митися, називають свинкою. Ну, навіщо ж незаслужено ображати тварина? Що стосується свиней, то вони, навпаки, дуже люблять ходити в лазню. Тільки лазня у них не звичайна. Знайде дика свиня купальню – канавку з болотною водою, зручно вляжеться і ніжиться. Мильну піну їй замінює жижа. Мочалку – пучки трави і моху. Приймай таку грязьову ванну хоч кожен день! Так звір і надходить. А це зайвий раз говорить про прагнення диких кабанів до чистоти. Тим більше що грязьові ванни рятують їх від паразитів-комах. Купувався кабан, вийшов з купальні і чекає, коли бруд підсохне і покриє шкіру твердої, але тендітної кіркою. Висихаюча бруд вбирає в себе всіх паразитів і губить їх. Позбавляється від неї кабан таким чином: починають тертися боками об тверді предмети і сухий бруд відпадає. Пройде час, і процедура купання повторюється. Цікаво, але складно спостерігати за куницею Справа в тому, що звір не має постійного житла, а пересувається по лісі, ховаючись, кожен раз в новому притулку. Там вдень вона відпочиває в одному з них, а вночі виходить на полювання. У куниці, є все, що повинно бути у хорошого мисливця: чіпкі лапки з шкірними перетинками для того, щоб зручніше обхоплювати гілки дерев.

Звірятко може забратися вгору навіть за абсолютно вертикальному і гладкому стовбурі. Кермом і парашутом при стрибках служить великий хвіст. З допомогою такого помічника-хвоста куниця може перестрибнути на далеко стоїть дерево або сміливо кинутися з великої висоти прямо на землю. Крім того, у неї відмінний зір, слух і нюх. Куниця небезпечний ворог для зайців, білок, гризунів, а також рябчиків і тетеруків. Стукає і стукає собі дятел по дереву, а коли ж він встигає є? Влітку пташка живиться переважно комахами. При цьому головними інструментами видобутку їжі являються дзьоб і язик. Дзьоб дятла – справжнє знаряддя для того, щоб довбати тверду деревину. До речі, коли птах довбає дерево, деревний пил зовсім не заважає йому дихати, так як ніздрі його захищені спеціальними щетинками. Видовбав у корі невелике отвір, дятел просовує в нього язик, який теж незвичайний. Він гнучкий, довгий, покритий липкою слиною і, як терочка. засаджений дрібними зубчиками, направленими назад. Мова здатна висовуватись з рота на 12 див. Такою мовою зручно діставати комах з-під кори і вузьких отворів.

І сам пообедает і дерево полікує. Чи бачив хто-небудь жаб блакитного кольору? Можливо. Блакитними вони стають тільки в період розмноження. Та й не кожній з них дано покрасуватися в такому вбранні, а тільки самцям остромордых жаб. У цей період спина і горло їх набувають дуже красиву сріблясто-блакитне забарвлення. Чарівне видовище, коли збирається багато блакитних жаб в одному місці. Але якщо такого жабеня спіймати й посадити на руку, то блакитна забарвлення швидко зникне. Тому не варто їх ловити. Нехай спокійно живуть і радують всіх неповторною красою.