У нижегородській області може з’явитися завод з переробки літієвих акумуляторів

13

Ат «русатом грінвей» повідомило про плани побудувати в місті дзержинськ нижегородської області виробничо-технічний комплекс «центр» з переробки літій-іонних акумуляторів електротранспорту, залізничного транспорту, мобільних пристроїв і джерел безперебійного живлення. У проект передбачається вкласти понад 5 млрд рублів. Підприємство займеться не тільки утилізацією небезпечних речовин і матеріалів, але також стане джерелом сировини для нових батарей.

Одне з кладовищ у франції. Джерело зображення: francetvinfo.fr

Проект комплексу поки знаходиться на стадії розробки. До його реалізації приступлять після громадського обговорення та затвердження наглядовими органами. Якщо все вийде, комплекс буде складатися з п’яти автоматизованих ліній для кожного типу акумуляторів. Вимоги до якості одержуваного після переробки сировини будуть закладені на етапі проектування, щоб виробники акумуляторів безпосередньо отримували відповідні матеріали.

В процесі переробки будуть отримані алюміній, мідь, магнітна фракція, літій-містить концентрат, нікель-кобальтовий сплав і нікель-залізний сплав. Всі технологічні процеси будуть контролюватися багаторівневою системою моніторингу, щоб попередити потрапляння шкідливих речовин в стічні води і атмосферу.

Джерело зображення: francetvinfo.fr

Майданчик для будівництва заводу з переробки літієвих акумуляторів в місті дзержинськ обрана з міркувань участі нижнього новгорода поряд з москвою, санкт-петербургом, севастополем, сочі, калінінградом і казанню в пілотних проектах з розвитку електротранспорту, відповідно до концепції з розвитку виробництва і використання електротранспорту в росії на період до 2030 р без повного циклу літієвих акумуляторів від виробництва до переробки масовий перехід на електротранспорт загрожує багатьма екологічними бідами. Інакше буде як на фотографіях вище.