У новій збірці windows 11 з’явилася підтримка android-додатків. Є два » але»

16

На презентації windows 11 розробники анонсували підтримку системою додатків для android, проте вона з’явилася тільки зараз — в останній збірці для інсайдерів. На даний момент є істотні обмеження: по-перше, оцінити нововведення можуть лише тестувальники з сша; по-друге, зараз доступні тільки 50 додатків з microsoft store (через amazon appstore). Чи вийде обійти перше обмеження, просто змінивши регіон в налаштуваннях свого аккаунта, — невідомо.

Android-додатки відображаються в windows 11 так само, як і нативні програми — їх можна запускати поруч зі звичайним вікнами, закріплювати в меню «пуск» або на панелі завдань, розташовувати на екрані через snap layouts і взаємодіяти з ними мишкою. Більше того, програми android інтегруються навіть у меню alt + tab та task view, а сповіщення з мобільних ігор та програм з’являються в центрі сповіщень windows. Буфер обміну між операційною системою і додатками для «зеленого робота» загальний.

Чотири програми для різних систем працюють пліч-о-пліч в windows 11: matchington mansion (windows subsystem for android), word (win32), pinterest (pwa) і gimp (windows subsystem for linux)

Підтримка android-додатків в windows 11 з’явилася завдяки windows subsystem for android. Вона включає в себе ядро linux і систему android на базі aosp версії 11, а працює на віртуалізації hyper-v (як і windows subsystem for linux). Підсистема з’єднує воєдино середовище виконання і api додатків в aosp з графікою windows, а також буфером пам’яті, джерелами введення, датчиками, фізичними і віртуальними пристроями.