У росії хочуть субсидувати знижку 25% на електромобілі в кредит або лізинг

15

Міністерство промисловості і торгівлі рф опублікувало проекти постанов уряду, з яких випливає, що програми пільгового автокредитування і пільгового лізингу будуть поширюватися на електромобілі. Раніше про це повідомлялося в концепції розвитку електротранспорту в росії до 2030 року, де виробникам обіцялися субсидії, фінансова допомога в будівництві заводів і спеціальні контракти.

Як зазначає видання «інтерфакс», в одному з проектів йдеться про субсидування знижки на електромобілі. Згідно з пропозицією, знижка складе 25% від ціни, але не більше 625 тис. При цьому обмежень щодо вартості електромобіля для участі в програмі не буде. Глава мінпромторгу денис мантуров зазначив, що пільгові автокредити стануть доступні працівникам установ державної системи освіти. Раніше їх могли отримати тільки громадяни росії, які купують перший автомобіль, сім’ї з дітьми, співробітники медичних держустанов і автовласники, що здають в трейд-ін автомобілі старше 6 років і знаходяться у власності більше 1 року.

Проект постанови про розширення програми пільгового автолізингу передбачає доповнення переліку техніки електромобілями з наданням знижки 25% від вартості, але не більше 625 тис.рублів. Для обох програм є одна вимога-автомобілі з двс повинні набирати 1,5 тис. Локалізаційних балів, а електромобілі повинні бути зроблені в росії в рамках спеціального інвестиційного контракту.

На сьогоднішній день програми державної підтримки попиту в автопромі, в тому числі пільгового кредитування та лізингу, припинені. На наступний рік на підтримку попиту вже закладено близько 10 млрд рублів, на автокредити і лізинг планується приблизно половина з цієї суми.