Вдруге з початку жовтня tesla model 3 і model y подорожчали на $2000

18

Поки дорожчі tesla model x і model s готувалися надійти в продаж після оновлення, в третьому кварталі основний обсяг продажів припав на електромобілі model 3 і model y, що знизило середню ціну реалізації на 6 %, але при цьому компанія примудрилася підняти норму прибутку на цьому напрямку діяльності до 30,5 %. Як це досягається, стає зрозуміло після знайомства з оновленими цінами — у жовтні вони збільшуються вже вдруге.

Джерело зображення: tesla

Сайт electrek невсипно стежить за цінами і термінами очікування замовлень електромобілів tesla на американському ринку, де реалізуються машини місцевої збірки. На початку жовтня компанія вже підвищувала ціни на одну або дві тисячі доларів, залежно від комплектації, на електромобілі model 3 і model y. Цей тиждень завершився аналогічною подією, але з тією лише різницею, що подорожчали лише базові версії обох електромобілів.

Tesla model 3 в комплектації standard range plus подорожчала відразу на дві тисячі доларів до $43 990. При цьому терміни очікування в рамках нових замовлень збільшилися до вересня 2022 року. Їх можна скоротити до червня, якщо вибрати більші колісні диски. Вони навіть за замовчуванням пропонуються в конфігураторі, тим самим підштовхуючи клієнтів до скорочення термінів очікування машини за рахунок цієї опції.

Кросовер tesla model y на американському ринку пропонується в двох комплектаціях, і на цьому тижні на дві тисячі доларів подорожчала молодша, до $56 990. Отримати такий кросовер можна до серпня 2022 року, але і в цьому випадку термін очікування можна скоротити за рахунок вибору більш дорогих колісних дисків. Цікаво, що на минулій звітній конференції tesla заявила про майбутнє переведення всіх базових версій електромобілів на використання lfp-акумуляторів, які дешевше у виробництві, але в сша поки не випускаються. Ми ж поки спостерігаємо, як машини американської збірки дорожчають вражаючими темпами. Збільшення термінів очікування вказує на вплив дефіциту компонентів. Досі tesla з ним відносно успішно справлялася. Можливо, після певного переломного моменту електромобілі tesla американської збірки знову подешевшають. Нагадаємо, що в китаї компанія не піднімає ціни на електромобілі місцевої збірки, а у model y там навіть є особлива більш доступна версія.