«вконтакте «переводять на новий мережевий протокол quic, що дозволить збільшити швидкість доставки контенту в 2 рази

24

Команда підтримки соціальної мережі» вконтакте» оголосила про впровадження передової технології передачі даних на базі нового інтернет-протоколу quic, це дозволило в два рази прискорити доставку контенту в веб-версії і мобільних додатках. Відповідна інформація була оприлюднена на конференції saint highload++ в санкт-петербурзі технічним директором «вконтакте» олександром тоболем. На даному заході команда соцмережі також оголосила, що споживання контенту на високій швидкості буде можливо без втрати якості навіть при слабкому інтернет-з’єднанні і в нестійких мобільних мережах.

Для наочності потрібно привести деякі цифри. З новим протоколом «вконтакте» час доставки контенту скоротилося на 55%, сумарне число щодня переглядаються подій зросло більш ніж на 250 мільйонів. У так званих «поганих мережах» користувачі стали споживати на 10% більше контенту. Додаток з новою мережевою технологією пройшло тестування і показало кратне зростання по швидкості не тільки в росії, але і в ряді інших країн, серед яких німеччина, бразилія і молдова.

Розробники розповіли, що новий транспортний протокол відрізняється від широко використовуваного протоколу старого покоління tcp. Так, quic може похвалитися зменшеним часом затримки при передачі різних видів контенту і вбудованими сучасними технологіями забезпечення надійності даних. До того ж, передача інформації в мережі за цим протоколом відбувається виключно в зашифрованому вигляді — це підвищує безпеку обміну даними аудиторією соціальної мережі.

Технічний директор «вконтакте» зазначив, що на даний момент в галузі не існує готового набору рішень одночасно для клієнта і сервера, необхідного для впровадження і підтримки нового протоколу в високонавантажених системах. Саме тому далеко не всі компанії можуть швидко перевести сервіси на quic.