Volvo представила прототип безпілотного вантажівки

14

Компанії volvo і aurora стали ще на один крок ближче до того, щоб вивести автономні вантажівки на дороги північноамериканського континенту. Компанії представили прототип саморушного напіввантажовика, призначеного для» далеких » поїздок по північній америці, а не для швидкісних переїздів, як це було раніше. Варіант vnl від volvo виглядає знайомо, але оснащений великим набором датчиків для виявлення навколишнього простору і самостійної навігації за допомогою віртуального водія aurora driver.

Компанія-виробник була небагатослівна в технічних деталях, але заявила, що дана модель великовантажу розширює функціонал існуючих систем безпеки vnl, таких як volvo dynamic steering і автоматизованої трансмісії, щоб створити «дубльовану» систему. Іншими словами, ця вантажівка навряд чи зіткнеться з великими проблемами на шосе. Раніше компанії заявляли, що вони сподіваються на автономність четвертого рівня, або повністю безлюдне водіння в складних ситуаціях.

Volvo вже ввела в експлуатацію автономні вантажівки в таких країнах, як норвегія і швеція. Однак вони, як правило, обмежувалися лише короткими, обмеженими маршрутами. Теоретично, новий прототип може впоратися з великими відстанями і різними умовами, необхідними для перевезення вантажів між містами північної америки.

Volvo не повідомила, коли прототип з’явиться на дорогах загального користування, не кажучи вже про те, коли можна буде побачити серійний вантажівка. Крім того, компанії будуть потрібні нормативні документи, що дозволяють комерційне використання самокерованих вантажівок, а не тільки випробування, які проводяться в окремих штатах. Це важливий крок до досягнення мети volvo по створенню безпілотних вантажівок, але далеко не останній.

Раннє компанією був представлений безпілотний автомобіль volvo trucks vera. Vera почне перевезення вантажів між логістичним центром і портовим терміналом в гетеборзі, швеція. Транспортний засіб буде перевозити вантажні контейнери за заздалегідь визначеним маршрутом, включаючи ділянку доріг загального користування.