VPS / VDS-хостинг

8-10-2021

Віртуальний сервер — послуга неоднозначна. Рекомендуємо в першу чергу звернути увагу на хостерів з безкоштовним тестовим періодом, це дозволить вам випробувати сервер і, в разі якщо він вам не підійде, уникнути зайвих витрат. Хочу вам порадити віртуальний сервер на https://besthosting.ua/ua, за кращою ціною.

Також при інших рівних умовах краще вибрати сервер з виртуализацией KVM , а не OpenVZ. Таким чином, ви не будете залежати від сусідніх користувачів на цьому сервері і отримаєте більший контроль над ресурсами.

Як вибрати віртуальний сервер?

Вибираючи для свого проекту VDS, слід виходити в першу чергу із завдань, і тільки потім дивитися на ціну. Якщо для вас важлива стабільність і відсутність оверселлінг (це коли хостинг продає більше ресурсів, ніж є реально на сервері) або вам потрібна операційна система відмінна від Linux, то вибирайте тарифи з виртуализацией типу KVM. Якщо ваш проект поки ще малий, але ви плануєте його зростання і вас влаштовує Linux, то можна звернути увагу на OpenVZ-віртуалізацію, ця технологія дозволяє виділяти ресурси динамічно, і не переносити сервер на іншу віртуальну машину.

Варто звернути увагу і на підтримувані хостером операційні системи. Якщо для вашого сайту або програми обов’язково потрібно Windows Server, то брати VDS на Лінуксі не має сенсу. 

Ще важливий параметр мережевого трафіку — не у всіх провайдерів він безлімітний. Якщо ви орієнтуєтеся на кілька країн, то великим плюсом буде наявність CDN — це дозволить всім користувачам отримувати максимально швидкий доступ до вашого сервісу.

А якщо сервер вам потрібен виключно для розробки або тестування, можна взяти найпростіший і дешевий VPS навіть за 90 рублів на місяць.

Переваги та недоліки VPS / VDS серверів

мінуси

 • необхідно встановити сервера
 • самостійне адміністрування
 • в середньому ціни вище, ніж на віртуальний хостинг
 • це все ще не персональний сервер
 • тех. підтримка може бути платною
 • відсутня резервне копіювання або воно коштує окремих грошей

плюси

 • дешевше виділеного сервера, при доступності тих же функцій
 • повний контроль за оточенням і ПО
 • висока швидкість роботи
 • можливість розгортати не тільки web-сайти, але і будь-які додатки і сервіси
 • виділений IPv4-адрес за замовчуванням

1. Що таке віртуальний сервер?

Віртуальний сервер — це послуга, що передбачає поділ ресурсів фізичного сервера на кілька частин і надання кожної частини користувачеві у вигляді самостійного повноцінного сервера.

Віртуальні сервера можна розділити на три умовні групи:

 1. VPS
 2. VDS
 3. Хмарний сервер

2. Чим відрізняється VPS від VDS

VPS (virtual private server) — віртуальний сервер з програмною виртуализацией середовища (найбільш поширена зараз OpenVZ ).

Відрізняється можливістю «оверселлінг» ресурсів, неможливістю модифікації ядра операційної системи і використання ряду специфічних модулів і технологій. Гостьова ОС зазвичай не може відрізнятися від кореневої (в переважній більшості випадків це Linux).

Перевагою є можливість масштабування ресурсів гостьової системи без перевстановлення та перенесення сервера «на льоту».

Є суттєва проблема безпеки — адміністратор базової системи може отримати доступ до будь-яких даних гостьових систем.

VDS (virtual dedicated server) — віртуальний сервер працює на базі апаратної віртуалізації під управління гипервизора (спеціалізована програма управління віртуальними контейнерами — найбільш поширені: KVM , XEN , VMware ).

Головна перевага — можливість використання в якості гостьової системи майже будь-який ОС: Windows, Linux, FreeBSD, деякі інші * nix). Також можлива модифікація ядра і використання власних збірок системи.

Адміністратору VDS доступні всі види апаратних і програмних ресурсів. При цьому адміністратор базового сервера не має ніякого доступу до віртуальних контейнерів, що знижує ризики витоку даних.

При використанні апаратної віртуалізації практично виключений «оверселлінг» ресурсів. Але це ж породжує і головний мінус VDS — неможливість динамічного зміни виділеними ресурсами.

3. «Хмарні» сервера

Хмарний сервер (Cloud Server) — цей термін не має чіткого визначення, і багато компаній використовують його на свій розсуд, іноді маючи на увазі дуже різні послуги і технології.

Проте, в найбільш частому значенні, це технологія, при якій безліч фізичних серверів об’єднуються в обчислювальні кластери (такий собі суперкомп’ютер). А вже всередині цієї загальної віртуальної середовища створюються призначені для користувача сервера (VPS або VDS).

Прийнято вважати, що така технологія більш стійка до збоїв і втрати даних. Найбільш яскравим представником в галузі є компанія Amazon з її сервісом Amazon AWS .

4. Для чого потрібен VPS?

Найчастіше про віртуальному сервері кажуть в контексті високонавантажених сайтів з досить високою відвідуваність (більше 3000 унікальних відвідувачів на добу).

Але насправді область застосування віртуальних серверів куди ширше.

Це і ігрові сервера для багатокористувацьких ігор. Це може бути організація корпоративного VPN-шлюзу або голосового чату. Останнім часом одним з частих сценаріїв використання стало розміщення серверної частини мобільних додатків та ігор.

5. Дешеві і безкоштовні VDS

Окремим питанням стоїть використання дешевих і безкоштовних віртуальних серверів.

І якщо з дешевими серверами не так вже все й «погано» — просто їх треба використовувати за призначенням і не чекати «чудес» від сервера за «один долар».

Те ось з безкоштовними серверами не все так просто: вам ніхто нічого не гарантує, ніхто не несе відповідальності ні за працездатність обладнання ні за збереження ваших даних.

Використовуючи безкоштовний VPS, ви робите це на свій страх і ризик. Ми не можемо рекомендувати застосування безкоштовних серверів для комерційних проектів.

Але, якщо у вас невеликий навчальний проект, або ви щось робите просто заради задоволення і втрата результатів праці нічого не означає, то безкоштовний віртуальний сервер буде відмінним вибором.