Вже кілька років поспіль amd вганяє intel в борги

22

Зросла активність блогерів stone fox capital на сторінках ресурсу seeking alpha дозволяє помітити цікаву особливість: з 2016 року компанія intel лише збільшує свої борги, тоді як amd не тільки позбулася збитків, але і сформувала певний запас вільних грошових коштів.

Джерело зображення: seeking alpha

Другий квартал поточного року amd завершила з $3,8 млрд вільних грошових коштів і високоліквідних активів. Її боргові зобов’язання при цьому не перевищували $313 млн, за рік скоротившись в два з гаком рази. Компанія intel, навпаки, станом на середину цього року була винна кредиторам понад $10,5 млрд, хоча сума цієї заборгованості в останні місяці і зменшилася.

джерело зображення: seeking alpha

Норма прибутку обох компаній за своїм значенням неухильно зближується з моменту виходу перших процесорів amd з архітектурою zen. Компанії intel при цьому буде складніше утримувати її на існуючому рівні, оскільки вона буде більше продукції виробляти на стороні, при цьому вкладаючи величезні кошти в розвиток власної виробничої бази. Наявність заборгованості-норма для будь-якого сучасного бізнесу, оскільки іноді вигідніше використовувати позикові кошти, ніж власні, але amd відчуває себе набагато вільніше в цьому відношенні, ніж значно більший конкурент.