Windows 7 vs windows 11-скільки fps в іграх дає перехід на нову ос на думку tg

28

Windows 7 вийшла в далекому 2009 році і змогла за короткий термін стати найпопулярнішою операційною системою. Варто враховувати, що зробити це було не так вже й легко, адже головним суперником виступала не бажає здавати позиції windows хр, простота використання і низькі вимоги до заліза якої залучали мільйони користувачів по всьому світу. Швидше за все, чимала частина власників старих одноядерних комп’ютерів так і залишилася доживати свій вік на windows хр, ну а більшість перестрибнуло спірну windows vista, залишаючись вірними windows 7 довгі роки. Довгий час microsoft видавлювала користувачів windows 7, заманюючи їх на десятку всіма можливими способами, а два роки тому повністю заблокувала вихід оновлень безпеки, що змусило чималу частину фанатів сімки перейти на більш нову ос. Здавалося, що дні windows 7 полічені, але насправді самий останній удар по старій операційній системі завдали студії, які відмовляються випускати свої ігри під windows 7.

Саме неможливість грати в ігри на старій ос і привела до результату користувачів. До речі, сьогодні частина фанатів сімки йде на windows 11, сподіваючись збільшити продуктивність системи в іграх. Що ж, давайте з’ясуємо, чи варто сьогодні кидати стареньку windows 7, і чи є на новій версії настільної операційної системи приріст швидкості в іграх. Тести провела команда testing games. Використовувався флагманський 8-ядерний процесор core i9 — 9900k і відеокарта geforce rtx 3080. Результати доступні в таблиці нижче і в ролику, який можна знайти через один абзац.

Як бачите, невеликий приріст кількості кадрів в секунду є тільки в грі days gone. Цілком ймовірно, що це пов’язано з тим, що в її системних вимогах windows 7 взагалі не фігурує. Мабуть, розробники гри просто забули заблокувати її для старої ос, але більш новий движок робить свою справу, що призводить до втрати 6% продуктивності. В інших іграх у нас мінімальна різниця, а значить ніяких чудових функцій на windows 11 взагалі немає. Ігри там йдуть точно так само, як це було на windows 7, створеної 11 років тому.

Ясно, що за ці роки microsoft так і не придумала ефективної технології, що підвищує продуктивності в іграх. На жаль, але це так, але потрібно також розуміти, що студії нам не залишили вибору. Нові ігри не йдуть на старій операційній системі. Поставити windows 7 на нове залізо 2021 року без складнощів неможливо, а сама microsoft блокує вихід оновлень безпеки. Якщо вас застарівають старі ігри, а ваше залізо не тягне red dead redemption 2, то турбуватися про втрачені fps на windows 7 не потрібно. Стара операційна система дасть вам рівно стільки ж, як і windows 11. А ось тим, хто хоче отримати доступ до нових ігор, варто почати хвилюватися, адже командна робота microsoft, ігрових студій і виробників процесорів повністю виключає варіант подальшого використання windows 7 в 2022 році (але тільки для нових ігор від великих студій).