Як оновити сторінку сайту в браузері в обхід локального кешу

23

При відвідуванні сайтів, якщо тільки браузер не налаштований на автоматичне очищення після завершення роботи, певна частина файлів цього сайту зберігається в браузерному кеші. Сюди входять cookies, зображення, скрипти, стилі та деякі інші веб-елементи. Локальне збереження файлів сайтів браузерами спрощує і прискорює їх завантаження при наступних відвідуваннях, однак у цього рішення є свої недоліки.

Якщо адміністратор, наприклад, замінить на сайті зображення, не помінявши його назву, в браузері користувача продовжить відображатися стара картинка.

Звичайно, це не назавжди: дані оновляться, як тільки закінчиться термін зберігання кешованих файлів.

А ще користувач може почистити локальний кеш, оновивши вміст веб-сторінки примусово, хоча це не найкраще і раціональне рішення, оскільки стандартна повне очищення торкнеться збережені дані всіх сайтів, а очищення вручну означала б витрату дорогоцінного часу.

Так ось, є дуже простий, швидкий і зручний спосіб оновити завантажену сторінку.

Це так званий hard refresh , при якому вміст кешу ігнорується, причому тільки для конкретного сайту або сторінки.

Все дуже просто.

Відкрийте в браузері сайт або сторінку, яку хочете жорстко оновити і натисніть f5 з затиснутою клавішею shift.

Сторінка буде перезавантажена, проігнорувавши вміст браузерного кешу, тобто всі дані будуть завантажені безпосередньо з сервера, на якому розташовується сайт.

Для жорсткого оновлення також можна використовувати комбінацію shift + ctrl + f5.

У браузері opera ctrl + f5.

На «маках» для hard refresh сторінок використовується інша комбінація — shift + command + r, версія і назва браузера значення не мають.