Як в меню win x замінити powershell на командний рядок і навпаки?

18

Валентина: після останніх оновлень чомусь в контекстних меню пропала можливість швидкого доступу і запуску windows powershell (маю на увазі win x). У мене таке питання: чи є якийсь не дуже складний спосіб поміняти командний рядок на більш звичну для мене powershell: взагалі, де відшукати такі настройки, або опції…

Іноді трапляються деякі закавики, які порушують звичну роботу за комп’ютером. Частенько все це відбувається, звичайно ж, і через оновлення, або (що теж нерідко) з вини самого користувача (коли той змінив налаштування ос і призабув про них…).

Сьогодні достеменно розберемося, яким чином замінити windows powershell на командний рядок і навпаки?

Одне з вбудованих засобів віндовс (розробка microsoft) з відкритим вихідним кодом. Оболонка з інтерфейсом командного рядка (cmd), що працює по супутньому мови сценаріїв. На конференції розробників у вересні 2003 року мова вперше була представлена громадськості.

Аналог командного рядка-більш сучасного формату.

Повернутися до змісту ↑

Замінити командний рядок на powershell і навпаки — windows 10

Якщо у нас активна оболонка powershell, тоді справи в контекстних меню йтимуть так, як показано на зображенні нижче, а значить запустити корисну утиліту powershell буде дуже просто:

А) запустити powershell можливо так (не від адміністратора) — натискаємо кнопку на клавіатурі shift і на порожньому місці робочого столу викликаємо контекстне меню (клік правою клавішею миші).

Або: натискаємо одночасно по кнопках win + x (коричнева стрілка на зображенні нижче) (корисні гарячі клавіші для більш ефективної роботи на комп’ютері).

Відкриється, таке меню (його ще називають win x). Як бачимо, в опціях є два варіанти запустити, в даному випадку, windows powershell — стандартний запуск, і від імені адміністратора, що в більшості випадків краще…

Повернутися до змісту ↑

Як замінити windows powershell на командний рядок (cmd)

Щоб замінити в контекстному меню робочого столу (і при гарячому кліці win + x) на командний рядок (cmd) поступаємо таким нехитрим чином:

А) наводимо курсор в треї (панель інструментів) на порожнє місце /коричнева стрілка/і натискаємо праву клавішу миші…

…відкриється таке допоміжне меню панелі інструментів):

Переходимо в меню параметри, а саме в цьому випадку увійдемо в потрібний нам конкретний розділ опцій параметри панелі завдань.

Запуститься консоль параметри. Що нам в ньому потрібно поправити…

…тільки і залишиться зробити, щоб змінити оболонку windows powershell на командний рядок (або навпаки), так це те, що перевести радіокнопку в необхідний стан: вправо або вліво (на зображенні вище обведено).

Наприклад, ми хочемо, щоб оновлена оболонка windows powershell в контекстних меню (для швидкого запуску) була замінена на командний рядок (cmd), переводимо кнопку вліво (не в активний стан), тобто відключаємо powershell.

Вийде така картинка…

Повернутися до змісту ↑

Замінюємо командний рядок на powershell в windows 10

…ну і як розумієте, щоб, відповідно, замінити командний рядок на powershell в windows 10 потрібно зробити всі описані кроки вище — як то кажуть, від зворотного.

:

Тепер ви можете працювати з командним рядком прямо з контекстних меню: win + x або меню робочого столу. А вже з яким з інструментів ос windows (powershell або командним рядком) краще для вас працювати, доведеться вибирати особисто!.. Поради, в даному випадку, зайві.

Обидва інструменти покликані вирішувати по суті одні й ті ж завдання. Powershell вважається найбільш просунутим, сучасним, а тому дещо ширший можливості.

Бажаю вам усіляких успіхів..! і, звичайно ж, читайте наш сайт.