Як вибрати бездротову точку доступу: корисні поради

3-15-2017

Cамые популярні бездротові точки доступу – це Wi-Fi-станції. Вони можуть як об’єднати кілька апаратів з підтримкою технології Wi-Fi в єдину бездротову мережу, так і підключити їх через вищезгаданий стандарт до інтернету. Пропоную купити  точку доступа за доступною ціною

Інші затребувані точки доступу – системи, які працюють за схемою Wi-FiADSL. Від своїх «побратимів» такі станції відрізняються тільки одним – можливістю підключення до мережі не тільки «по повітрю», але і через кабель. В цьому випадку по одній лінії передається кілька потоків даних, а тому користувач під час роботи з павутиною може паралельно використовувати домашній телефон. Гідним представником лінійки є D-link DSL-2750U. Такий пристрій дозволить не тільки підключати до мережі смартфон або планшет, але і комп’ютер.

D-link DSL-2750U

Доступний високопродуктивний D-link DSL-2750U

Визначаємося зі стандартом Wi-Fi

Відразу скажемо, що найбільш актуальним протоколом Wi-Fi точки доступу є 802.11 n. Цей стандарт забезпечує швидкість підключення до 600 Мбіт/с, і він сумісний з переважною більшістю сучасних ноутбуків і мобільних пристроїв. У порівнянні з застарілими технологіями 802.11 a/b/g, 802.11 n характеризується низькою чутливістю до перешкод і збільшеною відстанню роботи.

Існує також остання розробка 802.11 ac, яка гарантує більш стабільне функціонування апарату і знижене енергоспоживання за рахунок використання високих швидкостей передачі даних. Однак використання станцій, що підтримують даний протокол, логічно тільки при створенні локальної мережі між декількома комп’ютерами. Інтернет-провайдери країн СНД, на жаль, поки що не запускають в дію тарифні плани на 900 Мбіт/с і вище. Якщо вас зацікавила точка доступу з протоколом Wi-Fi 802.11 ac, тоді придивіться до апарату Buffalo WZR-1750DHP.

Buffalo WZR-1750DHP

Стильний і надшвидкісний Buffalo WZR-1750DHP

Потужність передавача і коефіцієнт посилення антени

Це два основних параметри, які відповідають за якість прийому і передачі сигналу. Як можна здогадатися, потужність передавача характеризує рівень випромінювання на виході, тобто він визначає дальність поширення сигналу точкою доступу. Для домашнього використання можна вибирати пристрій на 13-17 dBm.

Що стосується коефіцієнта посилення (спрямованості) антени, то цей параметр визначає рівень випромінювання у визначених напрямках. Принцип дії КУ можна пояснити на прикладі ліхтарика: чим більшим радіусом має світловий промінь ліхтарика, тим ближче він світить, ніж коли світловий потік має менший радіус. Точно так само і з антеною: чим ширше коефіцієнт спрямованості, тим її рассеиваемость вище, а посилення – нижче. Повертаючись до точок доступу, можна сказати, що антени з показниками в районі 9-10 dBi здатні організувати відмінний сигнал тільки в певних ділянках приміщення. Аналоги ж з КУ на 4-5 dBi розподіляють рівний сигнал по всьому будинку.

Враховуємо шифрування даних

Першокласні показники швидкості передачі даних – це, безумовно, добре, але без належного рівня захисту ні бюджетну, ні сама «просунута» точка доступу обійтися не можуть. І якби проблема полягала тільки в несанкціонованому підключенні користувачів, які шукають безкоштовний Wi-Fi. Справа в тому, що з набором спеціальних програм і умінь, хакери в змозі повністю зупинити роботу вашої станції. Щоб запобігти цьому, обов’язково врахуйте тип шифрування даних.

Настійно радимо вибирати пристрій захищений за стандартом WPA2. Саме таким типом шифрування має Wi-FiADSL точка доступу D-link DSL-G804V. Завдяки застосуванню алгоритму AES, рівень захисту інформації, порівняно зі стандартами WEP і WPA, суттєво підвищується.

D-link DSL-G804V

Надійно захищений D-link DSL-G804V

Додаткові функції

Крім основного роду можливостей, деякі точки доступу володіють додатковими функціями. Часом вони припадають дуже навіть до речі, а тому на їх перелік варто звернути увагу:

функція принт-сервера дозволить підключити до станції принтер і зробити його доступним для будь-якого комп’ютера в локальній мережі;
підтримка PoE надає можливість передачі даних, так і електричної енергії через звичайну виту пару на віддалені пристрої в мережі Ethernet;
FTP-сервер відкриває можливість роботи з точкою доступу як з апаратом для зберігання файлів на її жорсткому диску або на підключеного USB-флешці;
Визначаємося з виробником

Коли підбір по всім необхідним параметрам завершено, можна переходити до вибору компанії-розробника точки доступу. Це також важливий момент, адже чим більшим авторитетом має фірма, тим більше впевненість в її продукції.

Зараз явними лідерами галузі є організації D-link, TP-LINK, Asus, ZyXEL і TRENDnet. Серед переліку випускаються цими виробниками пристроїв є як бюджетні рішення для виконання елементарних завдань, так і багатофункціональні продукти для серйозної роботи. Вибір по-справжньому величезний – вам залишається лише зробити його.

Роутери

Вибирай собі будь-який

Резюме

Хочете роздати на мобільні гаджети Wi-Fi з вже існуючою мережі? А, може, треба об’єднати кілька ПК в одну мережу? В такому випадку, точка доступу – це той прилад, який ви шукали і знайшли. Але щоб правильно її вибрати, необхідно враховувати безліч нюансів: вид, стандарт Wi-Fi, потужність передавача та інші деталі – про все це ми постаралися розповісти максимально доступно в нашій статті. Сподіваємося, що вищевикладена інформація виявилася для вас корисною.