Як вибрати насос для системи поливу

5-19-2020

Особливості роботи системи автоматичного поливу газону вимагають від джерела води видачу певного обсягу води (вимірюють в літрах/хвилину або м.куб/год) при заданому тиску (зазвичай від 2.5 до 4 бар). І найголовніше, час поливу не повинно бути занадто тривалим, щоб встигнути його закінчити до початку спеки (якщо полив починається вранці) або до закінчення ночі (якщо полив здійснюється в ніч). Також хочемо порекомендувати товары по ссылке

Тому до правильного вибору насоса для системи поливу газону пред’являються специфічні вимоги.

Джерела води для систем поливу:

Якщо система поливу газону маленька, то можна скористатися при наявності і центральним джерелом водопостачання, попередньо переконавшись, що його параметрів достатньо, щоб підняти спринклери і забезпечити їм номінальний тиск.
Для середніх і великих систем поливу газону доводиться на ділянці розміщувати ємності певного обсягу і насос.
Іноді вдається використовувати центральний джерело води з низьким тиском, застосовуючи підвищувальний насос.
Найбільш підходящим для систем поливу є відцентрові поверхневі насоси. Це обумовлено їх здатністю забезпечити високу продуктивність при високому тиску, низькій вазі, компактних розмірах, низькому шумі і здатності короткочасної роботи на закриту засувку.

Параметри, за якими підбирається насос:

продуктивність,
розвивається вихідний тиск,
максимальний вхідний тиск,
напруга живлення,
глибина всмоктування (при необхідності),
наявність захисту від сухого ходу, перегріву та ін.
Все-таки найбільш головними параметрами при підборі насоса є продуктивність і вихідний тиск, причому обидва ці параметри взаємозалежні і визначаються по напірної кривої, яка для кожної марки насоса різна.

Розглянемо на прикладі, як підібрати насос по напірної кривої.

Припустимо необхідно забезпечити для невеликої системи автоматичного поливу приватного будинку витрата води 2м. куб / год при тиску 3.5-4бар. Для цих цілей відкриваємо паспортні дані серії насосів і знаходимо напірну криву.