Як замінити відеокарту макбука

9-11-2021

Незважаючи на популярність планшетів, ноутбуки як і раніше залишаються затребуваними. Поки це єдиний формфактор компактного і при цьому повноцінного комп’ютера. Однак у ноутбуків є свої типові проблеми. Одна з них — перегрів. Хочемо порекомендувати почитати про замена видеокарты макбука на сайті , тут тільки найкращі ціни .

Перегрів і відеочіпи

Саме через перегрів псується більшість відеочіпів на macbook. Відеочіп-це vga мікросхема, та ж, що стоїть на відеокарті. Тільки мікросхема розташована прямо на материнській платі. Якщо ноутбук сильно гріється, наприклад через пил під корпусом, навіть кулер може не впорається з охолодженням відеочіпа. При температурі більше 70 градусів цельсія відеочіп починає відпаюватися від плати. Якщо чіп вчасно не охолодити, він може згоріти.

Що таке відеочіп

Відеочіп припаяний безпосередньо до материнської плати. Також до неї припаяні кілька (зазвичай 4) чіпа відеопам’яті. Заміна відеокарти macbook pro / air — це те ж саме, що і заміна відеочіпа. І якщо ви шукали цю послугу, читайте далі, і ви зможете краще розібратися в питанні.

Що робити з несправним чіпом

Швидше за все, відеочіп на вашому макбуці зламався саме після пепегрева. Смуги / плями на екрані macbook, мерехтіння екрану і спотворення передачі кольору, білий/чорний/синій екран macbook говорять про те, що чіп ймовірно відпаявся. Чіп можна спробувати перепаяти. Однак тільки після перепайки можна буде точно сказати, чи працює мікросхема або ж вона пошкоджена. А якщо після перегріву зламалася матриця, дізнатися це можна буде тільки після заміни або перепайки чіпа.

Якщо можливий ремонт

У пошуку ви можете знайти безліч сервісів, готових перепаяти відеочіп macbook. Але перш, ніж ви оберете один з них, вам потрібно дізнатися кілька нюансів.

Перепайка відеочіпа на ноутбуці також називається реболлінгом. Називається вона так тому, що під час цієї процедури майстер відновлює маленькі кульки припою на мікросхемі. У недобросовісних сервісних центрах відеочіп перепоюють за допомогою паяльника і трафарету. Припій плавлять і наносять на мікросхему через дірочки в трафареті. Виходить рівно, але саме в момент самої пайки відеочіп може перегрітися остаточно і більше ніколи не заробити. У потирон ремонт відеочіпа macbook pro / air проходить як треба, так що чіп прослужить довго, головне не перегрівайте його знову.

Ціни та терміни ремонту

Заміна відеочіпа macbook pro / air в потирон зазвичай займає кілька днів. Чіп замінять на нову мікросхему точно такий же модифікації. На перепайку відеочіпа ноутбука піде всього день. Ціну ремонту вам назвуть заздалегідь і вона не зміниться. Точну ціну і терміни ремонту майстер назве після діагностики. Діагностика безкоштовна і займе близько години. Як тільки все стане відомо, вам зателефонують.

Поради на майбутнє

Якщо ваш macbook почав грітися, час робити чистку. Принесіть макбук в сервісний центр потирон — ми почистимо ноутбук від пилу і замінимо термопасту.

Влітку не залишайте macbook на спеці, вимикайте ноутбук замість переходу в режим очікування.

Поставте програму для примусового охолодження комп’ютера, наприклад macs fan control. Налаштуйте її так, щоб температура відеочіпа не піднімалася вище 60 градусів.

Якщо ви серйозно працюєте з відео і тривимірною графікою, залишаєте ноутбук на ніч, поки буде готовий рендер або вам раптово захотілося грати в щось ресурсоємне, пора задуматися про покупку зовнішньої відеокарти або іншого, більш потужного комп’ютера.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам. Задавайте питання на сайті або по телефону, якщо вам потрібна допомога. Запишіться на безкоштовну діагностику і дізнайтеся, скільки буде коштувати ремонт macbook.