заміна електрики

12-7-2016

zamina-elektriki-jpg
Отже, для початку Ви повинні зробити аналіз старої проводки і з’ясувати наступні моменти:
замена электрики краснодар
Присутня система заземлення на ділянці. Це дуже важливо, адже без наявності заземлюючого контуру Ви можете постраждати при виході з ладу побутової техніки або пробої ізоляції.
Можна частково поміняти проводку в приватному будинку або потрібно обов’язково робити повну заміну електрики. Можливо, в деяких кімнатах нещодавно робився ремонт і, відповідно, простягався новий, більш потужний кабель, який підійде до сучасних вимог.
Чи зможете Ви самі здійснити електромонтаж або для цього доведеться наймати фахівця. Тут потрібно відзначити, що замінити електропроводку в будинку своїми руками нескладно, але захід трудомістка і вимагає особливої обережності. Якщо Ви не сумніваєтеся у своїх силах, звичайно ж, робіть все самостійно. В іншому випадку спочатку дізнайтеся вартість роботи майстра, оскільки для цього доведеться віддати чималу суму грошей.

Зібравши всю необхідну інформацію про складності і фронті робіт, можна переходити до справи!
Відео інструкція по заміні проводки в панельному будинку (внутрішні роботи аналогічні)

Створюємо схему проводки
На даному етапі необхідно продумати схему розводки кабелю по повітрю і всередині приміщення. Також необхідно правильно спроектувати систему заземлення, яка буде знаходитися на ділянці сільського будинку. Рекомендуємо Вам ознайомитися з наступними варіантами:Проста схема розводки кабелю по кімнатах

Що стосується заземлення, то краще віддати перевагу системі «трикутник»:

Створивши проект можна переходити до підрахунку матеріалів і вибору найбільш відповідних елементів для заміни електропроводки в будинку своїми руками.

Підраховуємо і вибираємо матеріали
Комплектуючі

Перше, що Ви повинні прорахувати – перетин кабелю, який буде йти по повітрю і всередині житлового приміщення. Цей етап дуже важливий, оскільки саме через діаметра жив проводитися заміна проводки в будинку (стара лінія, швидше за все з алюмінієвими жилами невеликого перерізу). Розрахунок перетину кабелю по потужності, довжині і струму нескладний, тому тут Ви легко впораєтеся без допомоги майстра. Для зовнішнього електромонтажу рекомендується вибирати мідний кабель перерізом не менше 2,5 мм2 (краще 4).
Всередині приватного будинку від розподільних коробок електропроводка буде розділятися на кілька груп різного перерізу:

для освітлення – 1,5 мм2;
для розеток – 2,5 мм2;
для потужних електроприладів (наприклад, котел) – 4 мм2;

Слід зазначити, що розводка проводу може здійснюватися як відкритим способом, так і прихованим. Який вибрати при заміні, вирішувати Вам. Однак якщо будівля цегляна набагато більше переваг у прихованого електромонтажу, тому і технологія буде представлена стосовного даного способу. Якщо Ви вирішили замінити електропроводку в дерев’яному будинку, краще використовувати відкриту прокладку кабелю.

Що стосується захисної автоматики – УЗО і автоматичного вимикача, вони вибираються на кожну групу проводів окремо. На освітлення підключають 16-амперний автомат, на розетки – 25А, на потужні побутові електроприлади 32А. Окреме УЗО потрібно встановити на вводі (підійде 63-амперное пристрій), на розетки і на кожен потужний електроприлад. Номінальний струм вироби вибирається в кожному окремому випадку згідно з розрахунками.

Розетки і вимикачі рекомендується використовувати якісні, щоб вони також могли витримати струмові навантаження (на корпусі вказана маркування в амперах). Для відкритої проводки в будинку необхідно додатково придбати гофру, кабельні канали або електротехнічні плінтуса, залежно від того, що Ви виберіть у своєму випадку. Після вибору всіх комплектуючих можна підраховувати їх кількість і йти за покупками.

Видаляємо стару лінію
На даному етапі Ви вже починаєте безпосередньо до заміни електропроводки в приватному будинку своїми руками. Для початку відключаєте живлення на вводі житла (зазвичай встановлений розподільні щиток в коридорі). Після цього звільняєте кімнати від меблів для безпроблемного ремонту.Демонтаж старої електромережі

Стару електропроводку потрібно повністю замінити, починаючи від розподільних коробок. Якщо з яких-небудь причин неможливо витягнути кабель зі штроби, краще залишити його, тільки ретельно заізолювати з обох сторін. Старі штроби можна використовувати під новий електромонтаж, якщо Вас влаштовує колишнє місце розташування вимикачів і розеток. Якщо Ви захочете змінювати трасу, проштробите нові канавки згідно створеної схеми. Як тільки вся стара лінія буде видалена, можна переходити до прокладання нової.

Приступаємо до монтажних робіт
Докладно монтаж електропроводки в будинку ми розглядали у відповідній статті, з якої і рекомендуємо Вам ознайомитися. Щоб Ви зрозуміли всю трудомісткість робіт, надаємо Вам коротку покрокову інструкцію по заміні електропроводки в будинку:

Готуються стіни: олівцем і будівельним рівнем розмічається траса проводки у відповідності з накресленої схеми.Розмітка
Болгаркою або штроборізи (показано на фото) створюються канавки в стіні, які послужать посадковим місцем під всю лінію електромережі. До речі, можна зробити штроборез своїми руками, якщо звичайно є бажання.Використання штроборізи
Встановлюються підрозетники та розподільчі коробки.Установка підрозетника
Кабель фіксується в штробах з допомогою спеціальних хомутів або алебастром (заштукатурювати стіни не поспішайте, т. к. це краще зробити після того, як заміна проводки в будинку буде повністю завершена).Укладання нової лінії в штроби
Встановлюються розетки і вимикачі.Підключення розетки
Підключається захисна автоматика на розподільному щиті.Установка автоматики
Перевіряємо правильність електромонтажу
Коли Ви повністю завершити заміну проводки в приватному будинку, необхідно буде здійснити контрольну перевірку готової лінії. Для цього можна використовувати мультиметр і індикаторну викрутку. Останній варіант дозволить Вам перевірити напруга в розетках і інших електричних точках, проте краще здійснити прозвонку мультиметром, щоб упевнитися, що коротке замикання в електропроводці відсутня.Використання індикаторної викрутки

Якщо прилад не показав помилок, стіни можна зашпаклевывать і переходити до декоративної обробки.

Ось і вся технологія заміни електропроводки в будинку своїми руками! Сподіваємося, що інформація була для Вас зрозумілою і корисною!