Жидкое стекло

10-22-2017

Жидкое стекло — це водний розчин силікату натрію Na2O(SiO2)n, повітряне терпке, виготовляється шляхом випалу суміші, що складається з кварцового піску і соди. Отримане скло після дроблення розчиняють у воді.
Натрієве рідке скло застосовується при виробництві бетонів зі спеціальними властивостями (кислототривких, жаростійких), вогнезахисних фарб та інших матеріалів. Такий матеріал незамінний в хімічній промисловості для виробництва силікагелю, силікату свинцю, металосилікату натрію. У будівництві рідке скло застосовується для захисту фундаментів від грунтових вод, гідроізоляції стін, підлог і перекриттів підвальних приміщень, пристрої басейнів.
Але це не єдине призначення «водного розчину силікату натрію». Він вдало підходить для склеювання і зв’язки будівельних матеріалів, виготовлення кислототривких, вогнестійких і вогнетривких силікатних мас. Їм можна склеювати папір, картон, скло, фарфор, просочують тканини, паперу, картону та дерев’яних виробів для надання їм більшої щільності і вогнестійкості. Рідке скло успішно використовується для виготовлення силікатних фарб, клеїв, миючих і чистячих засобів, в якості захисного засобу при обрізанні і пораненні дерев. Рідке скло також застосовується в миловарній, жировий, хімічної, машинобудівної, текстильної, паперової промисловості, в тому числі для виробництва картонної тари. У чорній металургії — як зв’язуючий матеріал при виготовленні форм і стержнів. У ливарному виробництві — у якості флотаційного реагенту, при збагаченні корисних копалин та інших цілей.