Змі масово опублікували розслідування на основі злитих документів facebook-компанія не хоче вирішувати проблеми, що накопичилися

26

Компанія facebook зіткнулася з новою порцією журналістських розслідувань, результати яких були практично одночасно опубліковані декількома американськими змі. Ці розслідування засновані на даних, отриманих з внутрішніх документів компанії, які надала колишня співробітниця facebook френсіс хауген (frances haugen).

Глава facebook марк цукерберг / зображення: chip somodevilla / getty images

Численні документи, які оприлюднила хауген, показують, що facebook в курсі багатьох проблем своєї платформи, але не робить зусиль для їх усунення, оскільки це може привести до зниження переглядів і одержуваних доходів. Наприклад, дослідження, датоване серединою минулого року, показало, що в facebook існувало безліч груп прихильників популярної в сша теорії змови qanon, причому алгоритми соцмережі рекомендували деяким користувачам приєднатися до них. Пізніше такі групи були заблоковані, але тривалий час цього не відбувалося.

У повідомленні cnn, яке присвячене внутрішньому аналізу компанії подій 6 січня 2021 року, коли американські громадяни буквально штурмом захопили капітолій, говориться, що facebook вжила недостатніх заходів для обмеження поширення інформації із закликами до заворушень. Модератори розглядали такий контент як окремі фрагменти замість того, щоб об’єднати свої зусилля для боротьби з його поширенням серед користувачів соцмережі.

Колишня співробітниця facebook френсіс хауген / зображення: stefani reynolds | bloomberg / getty images

Газета the new york times не залишилася осторонь і теж вивчила опубліковані хауген документи. В результаті журналісти опублікували матеріал про поширення дезінформації і закликів до насильства в індії. Для ефективної боротьби з контентом такого типу у facebook не було достатньої кількості ресурсів в регіоні, хоча компанія і намагалася протистояти його поширенню.

У публікації the wall street journal зазначено, що, крім іншого, заклики до заворушень і насильства поширювалися серед жителів індії за допомогою месенджера whatsapp, який також належить facebook. Ця стаття пішла за серією публікацій, в яких говорилося, що facebook давно відомо про те, що соціальна мережа instagram, що належить їй, завдає шкоди психічному здоров’ю підлітків, але компанія не вживає ніяких дій, щоб виправити це. В цей же час видання protocol опублікувало серію статей, присвячених проблемам, які стали надбанням громадськості завдяки внутрішнім документам facebook.

Раніше цього місяця хауген дала свідчення перед комісією сенату сша з приводу документів, які завдяки їй стали надбанням громадськості. Facebook намагається дискредитувати свою колишню співробітницю і продовжує наполягати на тому, що розслідування журналістів не розкривають всієї картини того, що відбувається. «в основі цих історій лежить помилкова передумова. Так, ми ведемо бізнес і отримуємо прибуток, але ідея про те, що ми робимо це за рахунок безпеки або благополуччя людей, не дає розуміння того, в чому полягає наш власний комерційний інтерес», — наводить джерело слова представника facebook.