З’явилися результати тестів найшвидшого процесора intel для ноутбуків: у нього 14 ядер і 20 потоків

22

Поряд з лінійкою десктопних процесорів alder lake-s компанія intel також готує до випуску нові cpu для ноутбуків alder lake-p, які будуть представлені як високопродуктивними, так і базовими моделями. Схоже, серед них виявиться один з найшвидших мобільних процесорів виробника — core i9-12900h.

Alder lake-p прийдуть на зміну tiger lake-h45, tiger lake-h35 і tiger lake-up3. Виходить, що і базові, і високопродуктивні процесори відносяться до одного сегменту, але будуть ідентифікуватися за назвами серій «h» і «u». Відповідно, core i9 — 12900h-це високопродуктивний cpu, який стане одним з найшвидших, якщо не найшвидшим процесором intel для ноутбуків.

Core i9-12900h вже засвітився в тесті ashes of the singularity. Він має 14 ядер і 20 потоків. Це максимальна конфігурація, яку можна очікувати в сімействі alder lake-p. Інші характеристики включають 16 гб пам’яті і графічний прискорювач geforce rtx 3080.

Такі специфікації, як тактова частота процесора, кеш і характеристики пам’яті в тесті aots не вказані, а порівняння продуктивності з іншими моделями не має сенсу через різних версій і відсутності точної інформації про використовувану конфігурації обладнання. Проте важливо відзначити зв’язку core i9 — 12900h і gpu geforce. Це означає, що більшість ігрових і просто потужних ноутбуків в 2022 році будуть як і раніше оснащуватися процесорами intel з графічними прискорювачами nvidia. Але оскільки intel зайнялася виробництвом власних графічних процесорів, то до кінця першого кварталу наступного року на ринку з’являться більше ноутбуків, повністю побудованих на базі intel.

Очікується, що виробництво процесорів alder lake-p почнеться в період з листопада по березень. Більше інформації з’явиться в найближчі тижні.