Правила вибору забудовника

1-26-2019

Багато людей вважають за краще купувати квартири в споруджуваному будинку. Це дозволяє отримати якісну та нову нерухомість за оптимальною ціною. Для цього формується ДДУ. Перед його складанням та підписанням треба переконатися в тому, що обраний забудовник є надійним та перевіреним, тому в призначений термін буде закінчено процес будівництва будинку.

Як дізнатися інформацію про забудовника

Перед підписанням ДДУ обов’язково потрібно отримати якомога більше інформації про забудовника. Отримати необхідні дані можна різними способами, через те що для цього можна користуватися інтернетом, офіційними ЗМІ або списками недобросовісних компаній.

При цьому бажано отримати дані, представлені відомостями:

 • скільки будинків було побудовано компанією;
 • скільки проектів реалізується в даний час;
 • враховується, чи проводиться рекламна компанія, через те що вона говорить про наявність коштів у забудовника;
 • скільки років працює організація, через те що якщо у неї є достатньо значний та багатий досвід, то можна говорити про високу якість побудованих об’єктів.

Додатково бажано відвідати офіційний сайт самої компанії. На цьому ресурсі не тільки повинна бути детальна інформація про компанію, але обов’язково повинні викладатися копії проектів, дозволи на проведення будівельних робіт, відомості про всі побудовані та споруджувані об’єкти.

Вибір та аналіз діяльності забудовника

Спочатку треба оцінити всіх забудовників, що працюють в конкретному регіоні, де планується придбання житлової нерухомості на підставі ДДУ. Для цього можна користуватися інтернетом, через те що в кожному місті є спеціальні тематичні сайти відповідної спрямованості.

Після знаходження декількох оптимальних варіантів, бажано вивчити інформацію про компанії:

 • вивчається історія підприємства, для чого можна дізнатися, скільки років воно працює, з якими іншими організаціями співпрацює, скільки об’єктів було здано;
 • визначаються джерела отримання грошей на будівництво, для чого можуть використовуватися особисті кошти або гроші, вкладені пайовиками, а також велика частина грошей може бути представлена кредитними коштами;
 • вивчається наявний імідж, тому треба переконатися в наявності різних нагород, визначитися з якістю обслуговування покупців, дізнатися, переносилися чи раніше терміни здачі будов, а також вивчаються всі позови, подані покупцями або пайовиками;
 • треба переконатися, що робота підприємства є прозорою, тому вся інформація доступна у відкритих джерелах, а також бажано, щоб в організації був власний сайт, на якому викладено безліч відомостей про її роботу.

Якщо ви шукаєте квартиру в новобудові на сайті https://dom.ria.com/uk/novostroyki/chernovtsy/, вам допоможе зібрана тут база актуальною та перевіреної нерухомості. На сайті запущена програма перевірених новобудов. У таких оголошеннях представлені панорамні знімки зроблені інспектором сайту спеціальною камерою з круговим оглядом 360 градусів. DOM.RIA багато українців вважають №1 серед конкурентів ринку нерухомості через те що він відрізняється однією з найбільших баз первинного житла в Україні.

Вивчення документації

Другий етап передбачає вивчення документів, котрі мають відношення до компанії. Тому безпосередньо на офіційному сайті цієї організації повинна бути інформація:

 • отримані дозволи на введення різних будинків в експлуатацію;
 • дозвіл на процес зведення об’єктів;
 • висновок проведеної експертизи щодо проектів з будівництва будинків;
 • висновок аудиторів, які перевіряли фірму в останній раз;
 • фінансова звітність, складена за рік роботи;
 • проміжні звіти, що формуються щоквартально;
 • проектна декларація конкретного будинку, в якому планується купувати квартиру;
 • висновок місцевих перевіряючих органів, який вказує, що робота компанії відповідає всім вимогам;
 • стандартний ДДУ;
 • інформація про те, скільки коштів було перераховано компанією в компенсаційний фонд;
 • фотографії об’єктів, що будуються.

На підставі цих даних можна зрозуміти безліч нюансів щодо забудовника, тому їм приділяється дійсно багато уваги.

Як не стати обдуреним пайовиком?

Додатково можна знайти відомості про фірму в різних ЗМІ. Багато інформації є в рейтингу надійних забудовників, через те що якщо конкретна компанія відсутня в цьому списку, то можна стверджувати, що вона працює з численними порушеннями та затримками. Також можна вивчити форуми, на яких спілкуються люди, які виступають пайовиками в процесі зведення численних багатоповерхівок. При цьому не варто довіряти ресурсам, на яких можна залишати тільки позитивні відгуки, а також на яких є виключно хвалебні відгуки про фірми.

Прийняття рішення

Тільки після вивчення численної інформації про конкретного забудовника можна приймати рішення щодо можливості придбання квартири в споруджуваному будинку. Після цього можна приходити до відділу продажів для спілкування з працівниками фірми.

Слід переконатися, що процес покупки є прозорим та зрозумілим. Навіть після вивчення різних документів з офіційних джерел, відгуків інших пайовиків або інших відомостей, існує ймовірність, що все одно забудовник виявиться ненадійним.