10 ознак того, що вам пора перевстановити windows 10

16

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Думаю, багато хто з читачів пам’ятають той момент, коли windows 10 тільки що встановлена. Вона працює швидко і без помилок, спритно завантажується і вимикається, а програми та ігри працюють стабільно і без збоїв. Але поступово цей стан windows зникає-з’являються дрібні баги і помилки, час завантаження збільшується, ігри починають працювати повільніше і навіть вилітати, а іноді починаються критичні збої і комп’ютер йде в синій екран bsod. І в цей момент ви зазвичай вирішуєте — «пора встановлювати заново»!

Реклама

У кожного користувача зазвичай свій час від установки і до перевстановлення windows — у кого-то вона приходить в непридатність за пару місяців, а хтось без проблем користується нею пару років і більше. Це залежить від безлічі факторів-скільки програм та ігор встановлюється на пк, чи не використовується піратське програмне забезпечення з кряками, які ламають систему. Помітний вплив надають тонкі настройки windows і застосування різних твікерів і»оптимізацій».

І в результаті можна зустріти парадоксальну ситуацію, коли комп’ютер бабусі, яка абсолютно не розбирається в ньому і сидить тільки в однокласниках і дивиться youtube, роками працює без збоїв. А комп’ютер школяра, що встановлює безліч піратських ігор і качає чіти для них, вимагає перевстановлення windows вже через пару місяців. Давайте розберемося з головними ознаками того, що ваша windows доживає останні дні і краще її перевстановити, поки вона ще знаходиться в робочому стані.

Сині екрани bsod

Сині екрани або bsod (blue screen of death) бачили практично всі користувачі windows. Вони з’являються при критичних помилках в системі і зазвичай сигналізують про те, що windows серйозно пошкоджена або в комп’ютері є серйозні апаратні збої. Найпростіший спосіб перевірити, в чому причина bsod-перевстановлення windows. Якщо сині екрани більше не з’являються, значить на комп’ютері була програмна проблема, а якщо з’являються навіть на чистій системі, значить щось не так з вашим «залізом».

Софт і ігри вилітають з помилками

Ще одна неприємна проблема-софт і ігри, що вилітають з різними помилками. Проблема може бути як на стороні самого софта і «кривих» ігор, так і на стороні глючить windows. Іноді зустрічаються ситуації, коли ігри вилітають на пк з певною програмно-апаратною конфігурацією і стабільно працюють на інших пк. Досвідчений користувач зазвичай точно відчуває той момент, коли помилок стає занадто багато і приходить час перевстановити windows, а початківцям можна порадити дізнатися на форумах, наскільки стабільно ваші програми та ігри працюють у інших користувачів. Якщо проблема рідкісна, то, швидше за все, причина помилок у вашій windows і її пора перевстановити.

Уповільнення завантаження

реклама

Ще одна причина того, що windows стала працювати не так стабільно, як після установки і її стан далеко від ідеального — це істотне уповільнення завантаження. Якщо свежеустановленная windows завантажувалася з ssd-накопичувача за 17 секунд, а через півроку час завантаження зросла до 30 секунд і більше, то це явна ознака засмічення і внутрішніх збоїв в ос, і виправити вручну їх, швидше за все, не вийде.

А якщо проблема довгого завантаження в повільному жорсткому диску, або в старому ssd, який вже пора міняти, варто придивитися до швидких моделей ssd з інтерфейсом pci-e x4, наприклад, samsung 970 evo plus mz-v7s250bw , ємністю 250гб в сітілінці. Цей ssd відмінно підійде під систему.

А ось ємності samsung 970 evo mz-v7e1t0bw , об’ємом 1 тб, вистачить для декількох нових ігор, які вже переступили планку в 100 гб.

Довге вимикання

Схожа проблема-довгий вимикання, коли після натискання кнопки завершення роботи вам доводиться чекати хвилину або дві поки пк нарешті відключиться і можна висмикнути його з розетки. Іноді вимикання починає супроводжуватися вискакують вікном з помилкою. Це явні ознаки того, що вашої windows залишилося недовго і треба готуватися до її перевстановлення.

Збої після невдалого оновлення

Оновлення windows 10 стали справжнім головним болем для багатьох користувачів, приносячи на їх пк збої і баги. Причина в тому, що microsoft скоротила відділ, який тестує оновлення перед випуском на реальних пк і замінила його на тестування на віртуальних машинах і в програмі windows insider. Результат не змусив себе довго чекати-після кожного оновлення змі пишуть про багах і помилки в них і іноді проблеми, викликані ним, не вдається вилікувати відкатом оновлення і доводиться встановлювати заново windows.

Помітне підвищення відгуку пк, фризи

Іноді на пк починаються проблеми в іграх, які можна назвати словом «фризи». Гра на деякий час підвисає, відбувається неприємний ривок кадрової частоти, іноді супроводжується тріском звуку. В особливо важких випадках фризи і тріск звуку починаються навіть в режимі низького навантаження, на робочому столі. Це може відбуватися як через апаратні проблеми, так і через програмні і, як і у випадку з bsod, перевстановлення windows допоможе зрозуміти, в чому причина проблеми.

Проблеми з графічним інтерфейсом користувача windows

Ще одна ознака пошкодження внутрішніх структур windows-проблеми з графічним інтерфейсом користувача (англ. Graphical user interface, gui). Виражається проблема в зникненні іконок файлів, мерехтінні анімацій робочого столу і вікон, зависанні меню пуск і панелі завдань, збоями фонів робочого столу. Як правило, незабаром після появи таких проблем приходять більш важкі і потрібно готуватися до перевстановлення windows.

Вірусне зараження

Якщо ви підчепили віруси, трояни, майнер або що найгірше — програми шифрувальники, найкраще зробити повну перевстановлення windows з форматуванням диска і заміною дистрибутивів програм та ігор. Не завадить змінити паролі на важливих інтернет ресурсах. Навіть якщо ви вилікували зараження за допомогою антивірусної програма, гарантій, що шкідник не залишився у вашій системі — немає, і надійніше за все зробити повну перевстановлення windows.

Коли має бути велике оновлення давно не оновлюваної windows

Якщо оновлення у вашій windows були відключені і вам належить оновлення зі старої версії, яке зараз відбувається примусово, наприклад, з windows 10 версії 1709 до версії 21h1, можна очікувати що на пк виникне багато проблем. Найправильніший варіант-завантажити windows 10 з офіційного сайту, створити флешку і встановити нову версію начисто, попередньо зберігши важливі дані.

Після заміни важливих компонентів пк-материнської плати і відеокарти

Windows 10, на відміну від windows 7 і 8.1, досить безболісно переносить заміну материнської плати, навіть без участі користувача, але виключати глюки і збої після такої заміни не можна. Не завадить перевстановити windows і після заміни відеокарти. Незважаючи на те, що є утиліти, ретельно вичищають з системи сліди старих драйверів, наприклад, display driver uninstaller, для 100% надійності і стабільності варто перевстановити windows, особливо, якщо вона не перевстановлювалася давно.

Підсумки

Ось такі 10 причин мені здаються досить вагомими для перевстановлення windows. Перевстановлення windows в 2021 році стала справою досить швидким. А з огляду на те, що при ній ваша система очищається від шкідливих програм, навіть якщо ви про них не знаєте, і зазвичай відбувається бекап призначених для користувача даних, варто робити її частіше. Пишіть в коментарі, як часто і з яких причин ви перевстановлюєте windows?