Apple дозволить розробникам додатків розміщувати посилання на сайти для оплати підписки

16

Компанія apple дозволить розробникам додатків, що надають придбаний або передплатний медіаконтент, розміщувати посилання на свої сайти для оплати підписки.

Нові правила були прийняті на вимогу комісії зі справедливої торгівлі японії, так як зараз система покупок повинна бути вбудована в додаток і власники повинні виплачувати apple 30% комісії за кожне завантаження і підписку.

Зміна набуде чинності по всьому світу на початку 2022 року. Воно торкнеться тільки цифрової преси і книг, аудіо-, музичних і відеосервісів, для ігрових додатків і сервісів покупок існуючі правила залишаться без змін.

В apple пояснили, що погодилися дозволити розробникам додатків для читання обмінюватися посиланням на свій сайт, оскільки вони не продають цифрові товари і послуги в додатках. За даними компанії, це допоможе користувачам краще налаштовувати та керувати своїм обліковим записом.

Відзначається, що такі компанії, як netflix і spotify, давно скаржилися на те, що apple не дозволяє їм посилатися на свої веб-сайти, щоб користувачі могли підписатися на їхні послуги. За спробу направити користувачів до інших способів онлайн-оплати компанія відхиляла або видаляла додатки з app store.

Нагадаємо, в серпні apple дозволила американським розробникам для app store рекламувати зовнішні способи оплати в обхід своєї екосистеми. Аналітики ринку вважають, що поточне рішення apple-це ще один крок до руйнування монополії app store, що дасть зростання більшої конкуренції і розширить споживчий вибір.

Як бачимо, нові правила не вирішують юридичну суперечку apple з ігровим розробником epic games, який додав в гру fortnite прямі покупки в обхід механізмів app store, в результаті чого гра була видалена з магазину додатків.