До мініатюрного одноплатного raspberry pi 4 підключили величезну відеокарту amd radeon rx 6700 xt

18

Ентузіаст на ім’я джефф герлінг( jeff geerling), який випускає досить цікаві ролики по raspberry pi, цього разу вирішив провести вельми незвичайний експеримент, підключивши повноцінну відеокарту amd radeon rx 6700 xt до досить компактного одноплатного комп’ютера raspberry pi 4 по лінії pci-e. Природно, в цьому є сенс виключно для експерименту, так як на ділі вбудований в плату процесор не зможе повністю розкрити обчислювальну потужність даної відеокарти — це приблизно те ж саме, що поставити потужний мотор v8 з гоночного суперкара на газонокосарку.

Крім того, варто відразу відзначити, що ентузіаст використовував для складання не звичайну плату raspberry pi 4, а raspberry pi compute module 4 io board, так як в даному випадку на платі є порт pci-e x1 — на оригінальній моделі цього порту немає. На жаль, просто взяти і увіткнути відеокарту в плату теж не вийде-для цього потрібно використовувати спеціальний адаптер c pci-e x16 на pci-e x1. Втім, на цьому труднощі не закінчуються, так як потужну відеокарту ще потрібно живити — якщо raspberry pi 4 споживає всього 5-10 вт, то amd radeon rx 6700 xt для роботи потрібно 230 вт. Дану проблему джефф вирішив підключенням відеокарти до зовнішнього блоку живлення atx-формату, який використовується для живлення дискретної графіки.

Виявилося, що операційна система дійсно визначає відеокарту і правильно визначає bar (регістр базової адреси), але при компіляції драйвера amd для даної системи у користувача виникла помилка. Власне, з цієї причини джефф не зможу отримати повністю зібране ядро для повноцінної роботи з відеокартою, але він пообіцяв в майбутньому вирішити цю проблему — за розробкою ентузіаста можна простежити на гілці github, де ентузіаст буде публікувати кожен крок своїх експериментів.