Mail.ru group інвестувала в ігри більше 6 мільярдів рублів

13

За чотири останні роки mail.ru group фонд my.games venture capital (mgvc) інвестував в розробку відеоігор більше 6 мільярдів рублів.

Rbc.ru

За словами одного із засновників my.games та операційного директора mail.ru group володимира нікольського, з 2017 року інвестори оцінили більше тисячі проектів російських та іноземних розробників ігор, але кошти на розробку і просування отримали тільки 45 проектів. При цьому їм надали доступ і до екосистеми my.games.

Лідерами за кількістю залучених коштів стала команда розробників deus craft з новосибірська — творці гри grand hotel mania отримали близько 2 мільярдів рублів. Що вийшов в липні минулого року проект зайняв друге місце серед ігор за розміром виручки — в ігровій категорії «time management» для ios і android.

При цьому далеко не всі отримують інвестиції в таких обсягах. Інвестиції в білоруську студію swag masha склали близько $150 тис., і творці гри love sick: interactive stories змогли повернути кошти буквально за кілька місяців.

Відомо, що далеко не всі проекти продемонстрували рентабельність. За даними mail.ru, з 45 студій, які отримали кошти, необхідних результатів домоглися поки тільки сім. Решта продовжують роботи.

Як зазначає володимир нікольський, ігри є високоприбутковим бізнесом і вкладені кошти практично завжди повертаються, хоча деякі проекти доводиться закривати ще на стадії тестування. У першій половині поточного року виручка фонду my.ця цифра збільшилася на 18% і склала 22,1 млрд руб.

На думку нікольського, безпосередньо інвестувати в ігри варто тільки тим, хто розбирається в даній сфері, а всім іншим інвесторам слід працювати з ігровими фондами, що мають відповідний досвід. Для реалізації ігрового проекту зазвичай необхідно не менше декількох мільйонів доларів, а для серйозного проекту — не менше 100 мільйонів. Саме тому в 2017 році на роботу фонду була виділена порівнянна сума.