Материнські плати для intel alder lake засвітилися в австралійському магазині — трохи дорожче попередниць

9

Перші материнські плати на чіпсеті intel z690 для прийдешніх процесорів alder lake-s з’явилися в асортименті одного з австралійських ритейлерів. Знахідкою поділився мережевий інформатор momomo_us. Це плати z690 aorus master і z690 aorus elite ax від компанії gigabyte.

Джерело зображення: videocardz

Материнські плати для процесорів intel alder lake-s будуть оснащуватися новим процесорним роз’ємом lga 1700, а також отримають підтримку нового стандарту оперативної пам’яті ddr5 і нової шини pcie 5.0. Однак в описі продуктів, зазначених австралійським ритейлером, значаться зовсім інші технічні характеристики.

Джерело зображення: intel

Так, в якості сокета у новинок вказано lga 1200, який використовується актуальним поколінням процесорів rocket lake-s. Крім того, в описі вказана підтримка пам’яті ddr4, яка, згідно з більш ранніми чутками, має бути присутня тільки у моделей на базі чіпсетів intel середнього і початкового сегментів, але не у флагманського z690. Та й в цілому технічні характеристики новинок сильно схожі на такі у материнських плат поточного покоління на базі чіпсетів intel 500-ї серії.

Виходячи з цього можна припустити, що це тимчасова «заглушка», яку ритейлер відредагує ближче до офіційного анонсу нового покоління пристроїв компанією intel. Проте продавець вже вказав очікувану вартість новинок. Модель z690 aorus master ритейлер оцінив в 768,9 австралійських доларів, що відповідає 573 доларам сша і на $20 дорожче попередниці на чіпсеті z590. Для моделі z690 aorus elite ax продавець заявив цінник, еквівалентний 327 доларам сша.