На 3d-принтері роздрукують житловий квартал всього за три місяці [фото]

17

Американський стартап icon, що спеціалізується на будівництві із застосуванням 3d-друку, оголосив про грандіозний проект створення цілого житлового кварталу, будинки в якому будуть зведені за допомогою 3d-принтерів. Вказується, що застосування передових технологій дозволить реалізувати задумане трохи більше, ніж за три місяці.

Для реалізації задуманого icon буде використовувати 3d — принтери vulcan-роботів, призначених для друку величезних бетонних конструкцій площею до 280 квадратних метрів. Всі побудовані будинки будуть відповідати стандартам міжнародного будівельного кодексу, їх термін служби виявиться таким же, як у звичайних будинків, побудованих з шлакоблоків, або навіть більше.

Для фундаменту і стін icon застосовує lavacrete — запатентований матеріал на основі бетону. Схопився розчин має міцність на стиск 421,8 кгс/см2 (високоміцний бетон). Матеріал витримує екстремальні погодні умови і знижує руйнівний вплив стихії. При установці даху використовують дерево. Після монтажу покрівлі можлива інтеграція сонячних панелей.

Процес будівництва практично повністю виключає втручання людини завдяки передовій операційній системі. Вона складається з двох основних компонентів. Перший — система проектування, де креслення перетворюються в 3d-моделі, вступаючи в режимі реального часу на vulcan. Другий-magma — система доставки матеріалів, яка змішує бетон, добавки і воду в різних пропорціях в залежності від поточної погоди. Вказується, що разом з машинним навчанням і прогнозною аналітикою рішення icon дозволяє створити друковані компоненти високої якості.

Підсумковий варіант буде являти собою житловий квартал з 100 стійких одноповерхових будинків, повністю відповідають стандартам зеленого будівництва. Вони розташуються в остіні, штат техас. Час створення одного будинку займає 12-24 години. Компанія обіцяє втілити в життя амбітний проект в 2022 році.