Rolls-royce провела успішний випробувальний політ електричного літака spirit of innovation

17

Rolls-royce оголосила про успішний перший політ свого дебютного повністю електричного літака spirit of innovation (англ. — дух інновацій). Літак піднявся в небо завдяки потужній силовій установці на 400 квт і самої ємною батареї, коли-небудь створеної для літака. Rolls-royce вважає цю подію важливою віхою на шляху до зниження викидів в авіаційній промисловості.

Rolls-royce

Силова установка для літака розроблена таким чином, що може використовуватися як для традиційних літаків, так і для електричний літальних апаратів з системою вертикального зльоту і посадки (evtol). Двигун spirit of innovation дозволяє розвивати швидкість до 480 км/год, завдяки чому він ідеально підійде для аеротаксі. Варто відзначити, що rolls-royce вже працює зі скандинавською авіакомпанією widerøe над створенням повністю електричного пасажирського літака для приміських рейсів, який, як планується, буде готовий до комерційної експлуатації до 2026 року.

Rolls-royce

Політ rolls-royce spirit of innovation тривав 15 хвилин. Літак злетів з аеродрому boscombe down міністерства оборони великобританії. Цей об’єкт має давню історію експериментальних і випробувальних польотів.

Rolls-royce заявляє, що прагне до того, щоб всі її нові продукти демонстрували нульовий рівень шкідливих викидів до 2030 року. Крім того, компанія має намір повністю відмовитися від виробництва продукції, що шкодить екології, до 2050 року.