Суд сша відмовився визнавати ші автором винаходу

11

У сша федеральний суд поставив крапку в определенііповноважій роботів. Як виявилося, тільки людина може бути внесений в патенткак винахідник, навіть якщо ідея цілком і повністю належала просунутому алгоритму.

Стівен талер намагався довести в суді, що ші, створений в рамках проекту «штучний винахідник», повинен вказуватися в патентах нарівні з людьми. За словами федерального судді леоні брікема, в даний час ііне може претендувати на подібні права, адже в реальності це всього лише розумний будинок, створений людиною.

Раніше талер подав до суду на управленіепо патентам і товарним знакам сша, відхилило патентні заявки новогопроблескового маячка і контейнера для напоїв. Головна проблема полягала в тому, що талер вказав в якості винахідника ші під назвою dabus. Суддя зазначає, хоча в деяких моментах є складнощі з тими чи іншими формулюваннями, трактування патентного законодавства щодо авторів винаходів однозначне.

У 2011 році конгрес вніс поправку, згідно з якою винахідником може бути тільки фізична особа. У патентному законодавстві використовуються словаhimself » and herself, що вказує на статеву приналежність автора винаходу. Суддя додав, що раніше різні судові інстанції вже розглядалиприроду винаходів. В результаті було постановлено, що ні компанії, ні штатыне можуть претендувати на звання авторів патенту.