Техас заборонив політичну цензуру в соціальних мережах

11

Губернатор техасу в четвер підписав законопроект, що забороняє платформам соціальних мереж видаляти повідомлення через виражені в них політичні погляди. Цей захід, ймовірно, викличе серйозну юридичну перевірку, враховуючи що аналогічний закон раніше був заблокований судом у флориді.

Nytimes.com

Згідно з новими правилами, великі платформи, такі як facebook і twitter, не можуть видаляти, обмежувати покази або будь-яким іншим чином модерувати контент через політичну точку зору, вираженої користувачем. Соцмережам також необхідно буде публікувати регулярні звіти, що показують, як часто вони отримували скарги на контент і як часто вони видаляли публікації.

Приватні особи можуть подати до суду на соціальні мережі за порушення закону, так само як і генпрокурор штату. Закон поширюється на компанії з більш ніж 50 мільйонами активних користувачів на місяць в сша, і він застосовується до всіх, хто живе або веде бізнес в техасі.

Подібні пропозиції виникли в десятках штатів по всій країні в цьому році, що відображає невдоволення виборців-республіканців правилами, що обмежують те, що вони можуть говорити в інтернеті. Закон, підписаний в техасі, говорить, що він забороняє цензуру в інтернеті і прирівнює соціальні мережі до операторів зв’язку, діяльність яких жорстко регулюється. Найпопулярніші соціальні мережі в сша, включаючи facebook і twitter, поки ніяк не прокоментували новий закон.