Xiaomi почала масово блокувати «сірі» смартфони в окремих регіонах

16

Власники смартфонів xiaomi з ряду регіонів стали масово скаржитися на віддалене блокування своїх пристроїв. Вперше подібні повідомлення з’явилися кілька тижнів тому, але тоді мова йшла про поодинокі випадки. Портал xda-developers пише, що з блокуванням девайсів зіткнулися жителі куби, ірану, сирії, північної кореї, судану і криму — регіонів, куди відповідно до умов xiaomi заборонений експорт будь-якої продукції компанії без спеціальних дозволів.

primeros caídos en combate en esta lucha va #xiaomi. Muchos pagarán el alto precio de vivir en un país bloqueado. Fuerza #xiaomicuba. # kia ⚰️ — 🄹@🄽🅂-96 🖤 🇨🇺 (@jdtl96) september 11, 2021

На екрані заблокованих смартфонів відображається текст, який повідомляє про порушення політики і пропонує зв’язатися з продавцем. При цьому варто відзначити, що в документації xiaomi немає ні слова про те, які санкції можуть бути застосовані компанією в разі використання пристроїв на вищезазначених територіях. Уникнути віддаленого блокування можна або встановивши кастомну прошивку, або пройшовши процедуру активації пристрою в «дозволеному» регіоні.

Існує припущення, що посилення експортної політики xiaomi може бути пов’язано з планами китайської компанії щодо виходу на ринок сша. Можливо, таким чином виробник намагається дотримуватися законодавства штатів, тим самим готуючись до виходу на цей ринок, так як постраждалі регіони також входять і в санкційні списки американського уряду. До слова, в пункті 14.2 правил реалізації також фігурує законодавство сша.

оновлено. компанія xiaomi спростувала інформацію про блокування пристроїв на території криму, давши наступний коментар:

«на сьогоднішній день ми не отримали жодного звернення від користувачів на території європи і країн снд з приводу блокування пристроїв xiaomi».