Як почистити ноутбук від пилу

1-30-2021

 

В черговий раз виконуючи звичні завдання на своєму пк або дивлячись фільм, ви раптом помітили, що ноутбук перегрівається. Причин для цього може бути кілька, але основна з них — пристрій накопичило всередині занадто багато пилу. Як би це не було іронічно, до сильного нагрівання пристрою призводить «сміття», який потрапить всередину при роботі системи охолодження. Ще частина пилу потрапляє всередину через отвори для вдування повітря. Рекомендуємо почитати як почистити ноутбук від пилу на сайті https://service.elmir.ua/pc-recovery/profilaktika-chistka-ot-pyli , тут тільки найкращі спеціалісти .

Якщо ви побачили, що ноутбук вимикається через перегрів, або помітили занадто високу температуру комплектуючих під час роботи, тоді комп’ютер необхідно розбирати для чищення і заміни термопасти. Про те, де в ноутбуках термопаста ми поговоримо нижче. До слова, цю ж процедуру потрібно виконати в тому випадку, якщо температурний режим знаходиться в межах норми, але при цьому сильно шумить вентилятор навіть при виконанні невимогливих завдань.

Необхідно розуміти, що пиляти всередині девайс починає тільки з часом, а ось бруд в клавіатурі збирається швидше. Тому потрібно регулярно чистити пристрій поверхнево, без розбору. В іншому випадку «сміття» може потрапляти всередину (якщо клавіатура не оснащена підкладкою), а механізм клавіш швидше прийде в непридатність.

Для такої чистки ноута потрібно нетвердий пензлик, ручний пилосос або стікери з клейким краєм. Другий варіант найбільш привабливий, адже він дозволяє швидко і без зайвих зусиль позбутися від пилу. Але якщо такого пилососа під рукою немає, то можна обережно вимести весь сміття пензликом.

Без наявності і такого інструменту, на допомогу прийдуть стікери, клейка частина яких допоможе зібрати «сміття» під клавішами. Після цього необхідно також ретельно протерти клавіатуру вологою (але не мокрою), а потім сухою серветкою.

Без жодних проблем в домашніх умовах можна прибрати пил в корпусі портативного пк. Для цього необхідно зняти днище або клавіатуру і подладонную панель (залежить від моделі), щоб отримати доступ до компонентів плати. Потім, щоб очистити ноутбук від пилу, необхідно витягти систему охолодження і добре прочистити кулер і радіатор. При бажанні також можна провести більш глибоку чистку. Для неї потрібно використовувати дуже м’яку щітку, а найбільш забруднені місця можна протерти спиртом (але тільки їм, так як інші рідини, крім професійних, проводять струм). Наступним етапом буде заміна термопасти.

Термопаста знаходиться між радіатором системи охолодження і процесором.

Щоб замінити термопасту знадобляться:

Спочатку треба видалити стару термопасту. Для цього потрібні перші два інструменти. Тільки дійте максимально акуратно.

Потім потрібно нанести термопасту на процесор і відеочіп і закрити в корпус. Наносити потрібно за наступним принципом:

Виробники радять чистити комп’ютер і міняти термопасту раз на рік. Але, насправді, варто робити це частіше, особливо, якщо ви користуєтеся пристроєм кожен день. В ідеалі, при такому режимі роботи, чистити лептоп варто раз на три місяці, а міняти термопасту раз на півроку. Якщо рідше, можна обмежитися інтервалів на півроку для чищення, і раз на рік — для термопасти.