Як вибрати насос свердловиний

11-6-2020

Тим, хто зацікавлений в автономній системі водопостачання власного садової ділянки, спочатку слід вирішити питання правильного підбору насосного обладнання. Для систем подачі води в приватному секторі використовують погружной або поверхневий насос. Для більш точного визначення типу необхідного обладнання слід обчислити робочу висоту — різниця між рівнем передбачуваної установки устаткування і мінімальним рівнем води в резервуарі. При робочій висоті від 7 метрів і менше, можна встановлювати і той, і інший насос. Розглянемо пропоновані варіанти докладніше.  Також хочемо порекомендувати замовити    https://fontan.org.ua/catalog/skvagena/skvagennuenasosu   на сайті по доступній ціні.

Поверхневі насоси оптимальні для місць, де люди проживають тимчасово — на дачних ділянках, наприклад. Вони встановлюються на поверхні землі, а воду качають з резервуара, розташованого нижче.

У продажу поверхневі насоси бувають двох видів: відцентрові і вихрові. Останні відрізняються простою конструкцією і низькою ціною. Підйом рідини ведеться за допомогою системи обертаються лопаток. Але ККД таких насосів порівняно невеликий. До того ж через недостатню системи фільтрів обладнання вихрового типу не рекомендується використовувати в воді з високим вмістом твердих частинок, мулу, піску.

Сучасний відцентровий насос піднімає воду за рахунок відцентрових сил, а збільшення глибини всмоктування досягається за рахунок застосування зовнішніх ежекторів. Призначення цих допоміжних пристроїв — підвищення тиску в системі через примусову відкачування повітря. Переваги насосів відцентрового типу полягають в їх здатності працювати з водою різного ступеня забрудненості, тому їх можна використовувати для відкачування води їх неглибоких колодязів і свердловин. Устаткування подібного типу коштує дорожче, але продуктивність і тривалий період експлуатації того варто. Рекомендуємо   Скважинные насосы 

Занурювальні насоси застосовуються при забезпеченні безперервної подачі води з колодязів, водойм і глибинних свердловин — тому іноді їх називають глибинними насосами. У насосах заглибного типу помпа занурена в воду і здатна подавати рідину з великої глибини на велику висоту.

Занурювальні насоси можна розділити на кілька типів:

Після вибору потрібного типу насоса необхідно розрахувати базові характеристики необхідного обладнання.

Для визначення цього параметра слід врахувати суму витрат усіх водозабірних точок. Припустимо, розрахунок ведеться для протоки саду (городу), а зрошувачів у нас всього три з витратою води в 700 л / год. Мінімальна продуктивність повинна становити 3 × 700 = 2400 л / год.

Можна використовувати і інші характеристики — орошаемую площа землі. За встановленим стандартам для поливу квадратного метра грядки необхідно 3-6 л води. Якщо площа городу або саду склала 200 м2, то обраний вами насос-свердловина повинен перекачувати 200 × 6 = 1200 л води. Цей параметр позначений в технічних характеристиках помпової обладнання і позначений буквою Q. У першому випадку даний показник повинен бути вище 2,4 м3 / год. У другому — продуктивність насоса може лежати в межах 1,5-2 м3 / год.

2.Напор

Друга характеристика безпосередньо залежить від висоти, на яку помпа повинна підняти воду з колодязя, свердловини або природної водойми. Якщо свердловинний насос має максимальну розрахункову висоту моделі в 40 метрів, то річка або колодязь повинні бути на відстані, що не перевищує 400 метрів. Витрата енергії на 10 метрів горизонтальній прокачування для дюймового шланга приблизно дорівнює підняття кубометра води на один метр.

3.Мощность

Ця характеристика доповнює дві попередні і розраховується, виходячи зі способу поливу і часу, відведеного на цю роботу. Сучасні системи поливу використовують два види зрошення — дощової і крапельний. Для краплинного поливу досить використовувати малопотужний насос, для дощового зрошення необхідний агрегат більшої потужності — оптимальніше всього двоступеневий. Такий насос споживає більше енергії, але на порядок ефективніше прості моделей, та й термін служби у нього більше.

Як можна бачити, кожен з нас в змозі розрахувати і вибрати необхідні характеристики насоса для власних потреб. За розрахованим параметрам можна легко вибрати необхідну обладнання і ефективно його використовувати протягом багатьох років.