Як вибрати смартфон

2-28-2021

Здавалося б, в наш час немає нічого простішого, ніж вибрати смартфон. Так, вибір великий, але виробники вже нам розповіли і показали, що нам треба купити. Проте нас дуже часто запитують, що купити, щоб не розчаруватися. Особливо часто таке питання приходить від тих, хто до цього користувався тільки iphone, але вирішив спробувати android. При виборі є кілька моментів, на які треба звернути увагу, щоб не пошкодувати про безцільно витрачені гроші. Якщо у вас є, що додати, ви зможете зробити це в коментарях. Спробуємо зробити світ простішим і допоможемо тим, хто хоче приєднатися до android або просто купує перший смартфон. Хочемо порекомендувати вибрати  смартфон  на сайті .

Ha що звернути увагу при виборі смартфона

Пам’ятаю, як я купував перший смартфон https://dm.kh.ua/ на android і довго вибирав. Дивився фотографії, порівнював спеки і думав, що вибрати. Зараз відштовхуватися треба швидше від ціни. При одній ціні якість буде приблизно однаковим, але деякі» але » все ж є.

Зовнішній вигляд смартфона

Зовнішній вигляд смартфона важливіше, ніж здається. Наприклад, світлий корпус буде набагато менше заляпиваться пальцями. Часів, коли все не чорне було «для дівчаток», пройшли і люди купують саме той колір смартфона, який їм просто подобається. Бонусом світлого або яскравого смартфона буде те, наскільки легко його буде знайти в темряві. Особливо в сумці.

Тим більше, багато хто все одно потім упакують його в чохол. Якщо ви переживаєте, що яскравий смартфон буде складніше продати — не переживайте. На вторинному ринку колір смартфона не має значення. Також рекомендуємо замовити https://dm.kh.ua/12-smartfony-i-mobilnye-telefony на сайті

Також звертайте увагу на те, що бічні пластикові рамки можуть дряпатися. Як правило, якщо вони сірі, на бюджетному апараті фарба з них може злізти. На чорних це зазвичай непомітно.

Все інше в зовнішньому вигляді-це в чистому вигляді смаків. Реально варто звернути увагу на наведені вище пункти. В іншому беріть те, що вам просто подобається. Також рекомендуємо вибрати https://dm.kh.ua/20-smartfony-samsung , тут найкращі моделі.

Матеріали корпусу смартфона

Не вірте, коли вам будуть говорити, що пластиковий корпус міцніше. Міцніше він буде тільки в разі падіння. Через те, що він більш гнучкий, ніж скло, він не буде так розбиватися

До подряпин пластик взагалі не стійкий. Найменші контакти з ключами і монетами в кишені будуть залишати свої сліди. Я вже не кажу про потертості від щоденного використання.

В руках скло теж лежить приємніше. Правда, на холоді такі смартфони більш слизькі, ніж пластикові. Приємніше в руках відчуваються і металеві рамки. Але, як правило, вони зустрічаються тільки у флагманах. Винятки бувають рідко. Також хочемо порекомендувати , тут доступні ціни.

Зіпсувати смартфон можна не тільки розбивши його при падінні. Ось кілька прикладів того, як звички користувачів вбивають їх смартфони.

Продуктивність смартфона

Звертати велику увагу на процесор сенсу немає. Якщо у вас строго певна сума на покупку смартфона, то різниця, як правило, буде дуже невелика. Визначити її можна за результатами тестів продуктивності, результати якої для кожної моделі легко знайти в інтернеті за запитом «тест продуктивності (назва смартфона)».

У будь-якому смартфоні, крім самих недорогих, продуктивності для щоденного використання більше ніж вистачає. Великі цифри потрібні тільки для ігор і вимогливих додатків. Якщо ви цим не займаєтеся, сильно замислюватися з приводу процесора не варто. Хоча, не можна не відзначити, що краще брати смартфон на snapdragon. Інші типи процесорів будуть їм поступатися.

Кількість оперативної пам’яті має більше значення, але особливості android такі, що він забере під себе все, що є. Все одно краще зупинити увагу на моделях, у яких не менше 6 гб. Самим мінімумом є 4 гб. Далі ви вже точно будете відчувати недолік оперативної пам’яті. З іншого боку, брати модель з 12 гб теж особливого сенсу немає. Особливо, якщо за неї треба багато доплачувати. Якщо у вас є питання про оперативку, у нас є про це окрема стаття.

По вбудованій пам’яті кожен орієнтується на себе, але пам’ятайте, що чим більше дозвіл камери, тим більше місця будуть займати фотографії. А ще сама система займає мінімум 10 гб. Тобто, від 32 гб вам залишиться тільки третина. Достатнім мінімумом я вважаю 64 гб вбудованої пам’яті.

Екран смартфона

Основних типів екрану в сучасних смартфонах тільки два-ips і oled. Другий багато хто називає amoled і декількома іншим схожими словами. Основна різниця в тому, що ips показує яскраву картинку за рахунок зовнішнього підсвічування, а oled складається з мільйонів маленьких «ліхтариків», які світять вам в обличчя.

В результаті на oled дуже глибокий чорний колір через те, що пікселі фізично не працюють. Правда, іноді такі екрани можуть вигоряти. Якщо ви будете використовувати його, наприклад, як навігатор, то на екрані можуть залишитися фантомні символи, які будуть довго світитися. Так часто буває зі смартфонами з вітрини, екран яких світився кілька місяців поспіль.

Зображення на ips екрані виглядає менш контрастним, зате більш м’яким. А ще такий екран на думку багатьох фахівців безпечніше для очей.

За безпеку самого екрану відповідає захисне скло, найміцнішим з яких на сьогоднішній день вважається gorilla glass 6. Подряпати його можна тільки дрібним піском або спеціальними інструментами.

Також при виборі треба звернути увагу ще на два моменти. По-перше, дозвіл. Якщо ви бачите маркування «hd» або » hd+», значить по вузькій стороні екрану буде 720 пікселів. При «fhd», «fhd+», «fullhd», «full hd+» значення буде 1 080 точок. Скільки пікселів буде по широкій стороні, можна розрахувати зі співвідношення сторін. При співвідношенні 16:9 це буде 1 920 точок, при 18: 9 — 2 160 точок. І так далі.

Дозволу fhd буде достатньо для смартфона з екраном до 5,5 дюймів. Навряд чи ви побачите різницю між fhd і 4к.а ось простого hd в цьому випадку замало і пікселі можуть бути помітні. Простіше кажучи, чим більше екран, тим більше має бути дозвіл.

А ось частота оновлення, яка почала зростати в кінці минулого року, це більш важливий показник. Чим вона більше, тим чіткіше буде картинка при зміні зображення. 90гц це добре,але 120гц краще. Правда, таке буває тільки у дорогих смартфонів. І не треба плутати частоту екрану (кількість кадрів в секунду) з частотою сенсора (кількість зчитувань торкання в секунду)

Камера смартфона

Напевно, камера це найголовніше, на що звертають увагу користувачі перед покупкою смартфона. Виробники це розуміють і роблять великий упор на якість камери і кількість її модулів.

Може здатися, що чим вище дозвіл камери, тим краще вона знімає, але це не завжди так. Тим більше, деякі виробники лукавлять. Вони наводять велике значення, але не згадують, що це не дозвіл сенсора, а дозвіл підсумкового знімка, який вийде після склеювання декількох зображень.

В першу чергу, треба звертати увагу не на дозвіл, а на розмір матриці, так як фізичний розмір кожного пікселя в цьому випадку буде більше. Це позитивно позначиться на якості знімка. Дозвіл 12 мп цілком вистачить для хорошого знімка, особливо, якщо матриця не менше 1/3 дюйма. У флагманів вона і зовсім 1/1, 7 дюйма. Єдине, на що ви не зможете вплинути, це випирає камера. Я вже докладно пояснював чому зробити камеру плоскою просто неможливо.

Додаткові модулі дозволяють знімати зі збільшенням або, навпаки, з віддаленням, а також забезпечують розмиття фону при зйомці в портретному режимі. У будь-якому випадку, перед покупкою потрібно пошукати в інтернеті приклади фотографій, так як з одним і тим же сенсором в різних моделях можуть виходити різні фотографії. Все через те, що сенсори робить кілька компаній і продає всім виробникам, а засоби обробки кожен виробник «пише» сам. Тому якість може сильно відрізнятися від смартфона до смартфону.

Операційна система смартфона

Тут особливо сказати нічого. Треба просто розуміти, що чим новіший смартфон, тим більша ймовірність отримання ним наступних версій android. Зараз треба купувати смартфон на android 10. Коли в кінці року з’явиться android 11, швидше за все, ви зможете її поставити. А це нові функції і можливості.

Акумулятор смартфона

Тут теж особливо сказати нічого. Ємність акумулятора вимірюється в маг. Чим більше значення, тим довше він пропрацює. Але тут є багато змінних. Наприклад, чи граєте ви в ігри або смартфон просто лежить. Чи включений екран або ви просто слухаєте музику. Варіантів багато, але чим більше, тим краще. Зазвичай ємність акумулятора зростає з діагоналлю смартфона. Великий корпус-великий акумулятор. Знімний акумуляторів зараз майже немає, але вони нам і не потрібні. Іван кузнєцовДетально пояснив чому.

Є ще технологія швидкої зарядки, яка допоможе зарядити смартфон за кілька десятків хвилин, але у всіх виробників свої цифри і треба дивитися швидкість зарядки в кожному конкретному випадку. Часто вона написана на офіційному сайті виробника в описі моделі.