Законодавці сша дали amazon «останній шанс», щоб розповісти правду про свою антиконкурентну практику

17

Законодавці палати представників сша погрожують ініціювати кримінальне розслідування щодо інтернет-компанії amazon. Вони заявили, що у технологічного гіганта залишився «останній шанс» виправити попередні свідчення керівників, що стосуються застосування антиконкурентної практики.

Ap photo / steven senne

У понеділок законодавці надіслали листа президенту та генеральному директору amazon енді яссі (andy jassy) у зв’язку з проведеним комісією судового комітету палати представників сша розслідуванням домінування інтернет-компанії на ринку. Законодавці дали amazon термін до 1 листопада «виправити звіти» і надати нові документи і докази.

У листі повідомляється, що антимонопольний комітет розглядає можливість передачі справи в міністерство юстиції сша для проведення кримінального розслідування, оскільки amazon звинувачується у введенні в оману конгресу сша і, можливо, в прямій брехні. У листі цитуються недавні повідомлення в змі, в яких детально описується використовувана amazon практика, що веде до скорочення обсягів продажів компаній, що торгують на її платформі, шляхом створення » підробок» або дуже схожих продуктів і збільшення їх пропозиції на інтернет-майданчику, а також за допомогою маніпулювання пошуковою видачею.

У листі зазначено, що публікації в змі прямо суперечать показанням під присягою керівників amazon та іншим їх заявам, зробленим конгресу сша.

«ми настійно рекомендуємо вам скористатися цією можливістю, щоб виправити надані відомості і надати комітету дані під присягою, правдиві і точні відповіді на цей запит, оскільки ми розглядаємо питання про доцільність передачі цього питання в міністерство юстиції для кримінального розслідування», — йдеться в листі, підписаному головою судового комітету джеррольдом надлером (jerrold nadler) і членами антимонопольної комісії від демократів і республіканців.

У свою чергу, amazon заперечує, що в своїх свідченнях керівництво компанії ввело комісію в оману. Amazon заявила, що розслідує будь-які повідомлення про порушення її політики і вживає «відповідних заходів».

Раніше the wall street journal повідомив, що amazon використовувала секретну конфіденційну інформацію про продавців на своїй платформі, їх продуктах і транзакціях для розробки своїх власних конкуруючих продуктів. Amazon тоді теж виступила зі спростуванням цих звинувачень.