«зламаються на невизначений час»: зміна компілятора в anniversary edition позбавить tes v: skyrim підтримки багатьох модів

12

На десятиліття the elder scrolls v: skyrim, 11 листопада, bethesda software випустить нове перевидання гри — anniversary edition. Як з’ясувалося, технічні нововведення ускладнять роботу користувальницьких модифікацій-багато з них доведеться виправляти.

На проблему звернув увагу користувач reddit під ніком extrwi, розробник популярного інструментарію skyrim script extender( skse), що розширює скриптові можливості гри і дозволяє творцям модів додавати нові функції. Він пояснив, що the elder scrolls v: skyrim anniversary edition буде використовувати компілятор visual studio 2019, в той час як в special edition код генерується за допомогою visual studio 2015. Через це не зможуть працювати моди, що включають оригінальний код (наприклад, змінюють геймплей).

Extrwi припускає, що розробники вирішили змінити компілятор через те, що бібліотеки xbox live, необхідні для досягнень в windows store, підтримуються в visual studio починаючи з версії 2017. За його словами, уникнути неприємностей допоможе тільки переробка коду: авторам доведеться переписати сигнатури і фільтр-процедури і заново знайти функції.

Сам extrwi впевнений, що зможе швидко внести необхідні зміни в skse, а от щодо інших моддерів і авторів плагінів сумнівається. «екосистема плагінів існує досить довгий час, і багато розробників давно не підтримують свій код, — пояснив він. — практично всім творцям плагінів доведеться зробити деякі дії, щоб вони заробили з anniversary edition. Насправді це означає, що після виходу перевидання модифікації з нативним кодом зламаються на невизначений час».

Extrwi порадив усім, кого турбують можливі проблеми з роботою модів, відкласти установку нового видання, відключивши автоматичне оновлення гри в steam і на консолях. Він підтвердив, що anniversary edition випустять у вигляді оновлення, а не як окремий продукт. Крім того, розробник рекомендує запускати гру тільки через менеджер модифікацій або skse і зробити копії виконуваного файлу і деяких інших (список можна знайти за посиланням вище). Також він закликав користувачів не звинувачувати bethesda game studios і творців плагінів.

В the elder scrolls v: skyrim anniversary edition увійдуть всі доповнення (dawnguard, hearthfire і dragonborn), поліпшення special edition і понад 500 одиниць контенту з creation club (в тому числі рибалка, режим виживання і ланцюжок завдань «святі і спокусники»). Три названих мода покладаються безкоштовно всім власникам special edition на будь-якій платформі. Крім того, власники названого видання і передплатники xbox game pass на xbox series x і s отримають поліпшення для консолей цього покоління безкоштовно.

Extrwi також зазначив, що з недавнім оновленням на visual studio 2019 перейшла fallout 3. Втім, за його зауваженням, це навряд чи викличе якісь труднощі, оскільки третя частина цікавить співтовариство моддерів значно менше, ніж fallout: new vegas.

Реліз the elder scrolls v: skyrim anniversary edition відбудеться на пк, playstation 4, playstation 5, xbox one, xbox series x і s.